darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Bērnus un jauniešus aicina runāt par seksuālu vardarbību | 19.04.2013.

Bērni un jaunieši, kuri ir saskārušies ar seksuālo vardarbību, palīdzību var saņemt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 informatīvās akcijas „Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!" laikā.

Akcija norisināsies visu nākamo nedēļu - no 22. līdz 28.aprīlim. Tās laikā ikvienam ir iespēja zvanīt uz tālruni 116111 un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju. Telefonakcijas mērķis ir palīdzēt bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem atpazīt seksuālo vardarbību, nepieļaut to, kā arī mazināt jau notikušas seksuālās vardarbības sekas.

„Seksuālā vardarbība mūsu sabiedrībā joprojām ir īpaša tabu tēma. Par to bieži vien vairās runāt gan cietušie, gan līdzcilvēki. Bailes, vainas sajūta par notikušo liek noklusēt pāridarījumu, taču "lielais noslēpums" gan upurim, gan viņa līdzcilvēkiem sagādā vēl lielākas ciešanas. Ar šo akciju mēs vēlamies iedrošināt cilvēkus runāt gan par pašu pārdzīvoto, gan ziņot par iespējamiem seksuālās vardarbības gadījumiem," uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Gruze.

Kampaņas ietvaros ir sagatavoti arī informatīvie materiāli: komikss un informācijas lapa. Tāpat ir izveidota īpaša sadaļa VBTAI interneta vietnē, kurā var iegūt detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību: www.bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/pretvardarbibas_kampana/.

Labklājības ministrija atgādina, ka uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālruni katru darba dienu var sazvanīt no plkst.8.00 līdz 23.00. Sestdienās uzticības tālrunis atbild no 8.00 līdz 22.00, savukārt svētdienās - no plkst.10.00 līdz 22.00.

 


Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv