darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ministre I. Purne paraksta ģenerālvienošanos ar arodbiedrībām | 06.02.2008.

06.02.2008. Ministre Iveta Purne(ZZS) šodien, 6. februārī paraksta ģenerālvienošanos starp Labklājības ministriju, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienību.

 
\"\\"\\\\"arodbiedribas06022008_004.jpg\\"\"
 

 Labklājības ministre Iveta Purne paraksta Ģenerālvienošanos starp Labklājības ministriju, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienību 

Ministre I. Purne: „Esmu gandarīta, ka šī vienošanās mums ļaus stiprināt attiecības ar arodbiedrībām un vienoties par kopīgiem mērķiem, lai uzlabotu veselības un sociālo darbinieku darba apstākļus".

Ģenerālvienošanās īpaši regulē darbinieku darba un atpūtas laiku, darba samaksu, darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanu, sociālās garantijas darbiniekiem, arodorganizāciju darba nodrošināšanu, kā arī arodbiedrību un Labklājības ministrijas(LM) savstarpējo konsultēšanos.

Salīdzinājumā ar 2006. gadā noslēgto ģenerālvienošanos starp LM un arodbiedrībām, darbinieku zemākā mēnešalgas likme šogad ārstam ir augusi par 74 latiem jeb 18%, medicīnas māsai par 60 latiem jeb 23%, sociālajam darbiniekam par 111 latiem jeb 38%, sociālajam aprūpētājam - par 80 latiem jeb 36%, savukārt aprūpētājam par 63 latiem jeb 35%.

Tikai to institūciju darbiniekiem, kas parakstījuši Ģenerālvienošanos, tiek noteikts īpašs darba un atpūtas laiks.

Ārstniecības personām, sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem aprūpētājiem, aprūpētājiem un audzinātājiem, kuri pakļauti īpašam riskam, tiek noteikts nedēļas normālais saīsinātais darba laiks 38,5 stundas nedēļā.

Darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam ne mazāk kā 50% no darba laika, tiek noteikta 35 stundu darba nedēļa.

Savukārt ārstniecības personām, sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem aprūpētājiem, aprūpētājiem un audzinātājiem piešķir ikgadējo papildatvaļinājumu ne mazāk kā trīs darba dienas.

Darbiniekiem, kuru darba stāžs institūcijās ir lielāks par 20 gadiem, piešķir papildatvaļinājumu ne mazāk kā piecas darba dienas.              

Vienošanās attiecas uz tām Labklājības ministrijas padotībā esošajām sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijām, kurās ir izveidotas  minētās arodorganizācijas.

Lai izvērtētu ģenerālvienošanās īstenošanu un sociālā dialoga attīstību nozarē, līguma slēdzēji organizēs tikšanās vismaz reizi pusgadā Labklājības ministrijas telpās.

Ģenerālvienošanās ir spēkā līdz 2010. gada 31. decembrim.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv