darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Viņķele lūdz pastiprinātu Valsts darba inspekcijas klātbūtni AS „Liepājas Metalurgs”; nav pārliecības par darbinieku informētību un darba tiesību ievērošanu | 26.04.2013.

Lai garantētu AS „Liepājas Metalurgs" darbinieku tiesību ievērošanu no uzņēmuma vadības puses, labklājības ministre Ilze Viņķele Valsts darba inspekcijai (VDI) lūgusi pastiprinātu uzņēmuma uzraudzību, kā arī pēc iespējas plašāku komunikāciju ar darbiniekiem un darbinieku arodbiedrību.

Pēc pirmajām ziņām par darbinieku aiziešanu no uzņēmuma uz savstarpējās vienošanās pamata, 24. un 25. aprīlī VDI pārstāvji devās uz AS „Liepājas Metalurgs", lai pārbaudītu slēgtās vienošanās. Izvērtējot dokumentāciju, VDI konstatēja, ka uzņēmuma vadība, iespējams, pārkāpusi likumu, slēdzot vienošanos ar darbiniekiem un acīmredzot darbinieki nav informēti par savām darba tiesībām. Labklājības ministre nekavējoties lūgusi pastiprinātu VDI tiešu klātbūtni un komunikāciju ar darbiniekiem, jo šobrīd ministrijā nav arī pārliecības par darbinieku arodbiedrības rīcībspēju krīzes situācijā.

Kā ziņots iepriekš, pirmdien uz tikšanos ar AS „Liepājas Metalurgs" darbiniekiem dosies VDI vadītājs Renārs Lūsis.

„Diemžēl man nav pārliecības, ka uzņēmuma vadība dara visu iespējamo, lai neciestu darbinieki un tiktu aizsargātas viņu tiesības," situāciju skaidro ministre.

 

Papildu informācija:

Marta Krivade

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

+371 26486312

marta.krivade@lm.gov.lv