Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Uzticības tālrunis turpinās akciju seksuālās vardarbības novēršanai | 03.05.2013.

No 6.līdz 12.maijam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 turpinās aprīlī aizsākto informatīvo akciju „Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!". Uz bezmaksas tālruni aicināti zvanīt bērni un jaunieši, kuri ir saskārušies ar seksuālu vardarbību.

Tāpat kā iepriekš, akcijas laikā ikvienam būs iespēja zvanīt uz bezmaksas tālruni 116111 un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju.

Telefonakcijas mērķis ir palīdzēt bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem atpazīt seksuālo vardarbību, nepieļaut to, kā arī mazināt jau notikušas seksuālās vardarbības sekas. Zvanīt īpaši aicinām cietušos un viņu ģimenes locekļus, kā arī citus cilvēkus, kuriem ir informācija par iespējamiem vardarbīgiem nodarījumiem.

Labklājības ministrija atgādina, ka informatīvās akcijas pirmajā posmā no 22.līdz 28.aprīlim 60 reizes uzticības tālruņa speciālisti sniedza psiholoģiskas konsultācijas vardarbības gadījumos. No tiem 41 reizi sniegta palīdzība un atbalsts emocionālas, 10 - seksuālas un 9 - fiziskas vardarbības gadījumos.

Sešos gadījumos saņemtā informācija par vardarbību ģimenē vai skolā ir nodota tālāku darbību veikšanai bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem, pašvaldību sociālajam dienestiem vai bāriņtiesām. Šie komplicētie iespējamās vardarbības fakti bijuši saistīti ar ilgstošu seksuālu vardarbību ģimenē, bērnu pamešanu novārtā un fizisku un emocionālu vardarbību no vecāku puses.

Kampaņas ietvaros ir sagatavoti arī informatīvie materiāli: komikss un informācijas lapa. Tāpat ir izveidota īpaša sadaļa VBTAI interneta vietnē, kurā var iegūt detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību: www.bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/pretvardarbibas_kampana/.

Atgādinām, ka, ka uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālruni katru darba dienu var sazvanīt no plkst.8.00 līdz 23.00. Sestdienās uzticības tālrunis atbild no 8.00 līdz 22.00, savukārt svētdienās - no plkst.10.00 līdz 22.00.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv