Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
I.Purne piedalīsies ES nodarbinātības un sociālās politikas ministru neformālajā sanāksmē | 09.07.2008.

Lai piedalītos viedokļu apmaiņā par atjaunoto Eiropas sociālās politikas programmu, labklājības ministre Iveta Purne no šī gada 10. līdz 12. jūlijam piedalīsies Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības un sociālās politikas ministru neformālajā sanāksmē Francijā.

Atjaunotajā Eiropas sociālās politikas programmā, kuru Eiropas Komisija publicēja šī gada 2.jūlijā, ir uzsvērts, ka tehnoloģiskās pārmaiņas, sabiedrības novecošanās un globalizācija rada nepieciešamību pielāgot ES dalībvalstu sociālo politiku mūsdienu situācijai.

I.Purne diskutēs par ES demogrāfiskajiem izaicinājumiem, kas ietver sabiedrības novecošanos, paaudžu solidaritātes principus un darba un ģimenes dzīves saskaņošanas iespējas. Tāpat I.Purne ar diskusiju dalībniekiem dalīsies Latvijas pieredzē šajos jautājumos.

Ņemot vērā ES dalībvalstīs kopīgo sabiedrības novecošanās problēmu, ko raksturo zema dzimstība un vidējā mūža ilguma palielināšanās, I.Purne aicinās sarunu dalībniekus apsvērt iespējas noteikt kopīgus ES principus paaudžu solidaritātes jomā.

Tāpat labklājības ministre uzsver, ka liela nozīme ir ES dalībvalstu kopīgam, saskaņotam darbam, lai veicinātu jauniešu nodarbinātību un motivētu jauniešus rūpēties par savu sociālo drošību.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv
Ilze Svikliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv