Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM valsts sekretāre sveiks VSAC „Rīga” filiāli „Jugla” 120 gadu jubilejā | 09.05.2013.

Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāre Ieva Jaunzeme ceturtdien, 9.maijā, sveiks valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) „Rīga" filiāli „Jugla" 120 gadu jubilejā.

„Ikvienam cilvēkam ir tiesības dzīvot drošā vidē, būt mīlētam un aprūpētam. Tiem cilvēkiem, kuriem drošības sajūtu nav iespējams rast ģimenē, to nodrošina sociālās aprūpes centra darbinieki, gādājot par viņu labsajūtu. Tāpēc vislielākā pateicība šajā svētku dienā pienākas darbiniekiem, kuri ilgstoši, nenogurstoši un ar sirds degsmi rūpējas par centra iemītniekiem," uzsver LM valsts sekretāre I.Jaunzeme.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies bijušie un ilggadējie darbinieki, lai kopīgi atcerētos aizritējušos darba gadus un suminātu kolēģus, kuri nesavtīgi strādājuši klientu aprūpē.

Par VSAC "Rīga" filiāles "Jugla" dibināšanas dienu ir uzskatāms 1893.gada 9.maijs, kad tika atklātas Neredzīgo darba patversmes pirmās ēkas, aizsākot neredzīgo un vājredzīgo profesionālo aprūpi un rehabilitāciju.

Laika gaitā filiālei „Jugla" ir bijuši ļoti dažādi nosaukumi, izvirzīti dažādi mērķi, uzdevumi un prasības, taču kopš savas pastāvēšanas te atbalstu un mājvietu ir raduši neredzīgi un vājredzīgi cilvēki.

VSAC "Rīga" filiāle "Jugla" sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus neredzīgiem cilvēkiem - pirmās un otrās grupas invalīdiem - un pilngadīgiem cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. Šobrīd filiālē dzīvo 214 neredzīgi cilvēki - 1. un 2.grupas invalīdi, kā arī 38 pilngadīgi cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Aprūpes centrā aprūpes darbu nodrošina 128 darbinieki - sociālās aprūpes, sociālās rehabilitācijas, kā arī veselības aprūpes un saimniecības personāls. No viņiem - 43 aprūpētāji, 18 -  sociālie aprūpētāji un sociālie rehabilitētāji, 10 - medicīnas darbinieki.


Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv