darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM Mātes dienā aicina novērtēt ģimenes nozīmīgumu | 10.05.2013.

Tuvojoties Mātes dienai, kuru šogad Latvijā atzīmēs svētdien, 12. maijā, Labklājības ministrija (LM) aicina ikvienu ne vien sveikt māmiņas un vecmāmiņas, pateicoties par nesavtīgu gādību, mīlestību un rūpēm, bet arī aizdomāties par ģimenes vērtībām un novērtēt ģimenes nozīmību.

Sagaidot svētkus, labklājības ministre Ilze Viņķele uzsver: „Mīļās meitas, dēli un tēti! Pateicoties mūsu mammām, dzīve ir ieguvusi daļiņu beznosacījuma mīlestības - vērtību, ko nav iespējams izcīnīt, iegādāties vai iegūt paša spēkiem. Iespējams, tādēļ mēs to tik bieži kļūmīgi uztveram kā pašsaprotamu lietu, ko ikdienā nenovērtējam. Atvēliet laiku sarunām ar mammu, pastāstiet, kā jums klājas, uzlūkojiet viņu un painteresējieties, kā jūtas viņa un, ja tas ir jūsu spēkos, sniedziet šo beznosacījuma mīlestību tālāk, īpaši cilvēkiem, kuri to nekad nav jutuši. Un neaizmirstiet samīļot arī vecmāmiņas un vecvecmāmiņas!"

LM atgādina, ka demogrāfiskās situācijas uzlabošana un atbalsts ģimenēm ir valsts prioritāte. Kopš 2013.gada 1.janvāra ir būtiski palielinājies valsts finansiālais atbalsts ģimenēm ar bērniem, paaugstinot bērna kopšanas pabalstu un samazinot griestus vecāku pabalstam. Tāpat kopš gada sākuma ir dubultota piemaksa par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem.

Atspaidu ģimenēm ar bērniem dos arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojuma palielinājums par apgādājamiem ģimenes locekļiem, tostarp bērniem. LM atgādina, ka no 2013.gada 1.jūlija to paaugstinās no 70 līdz 80 latiem.

Tāpat LM pašlaik turpina darbu kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Izglītības un zinātnes ministriju, lai no 2013.gada 1.septembra varētu ieviest valsts atbalstu pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidēšanai. To piešķirs privātam pakalpojuma sniedzējam par bērniem no pusotra gada vecuma līdz obligātai bērna sagatavošanas pamatizglītības ieguves uzsākšanai, kuriem nav vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Valsts atbalsta palielināšanu ģimenēm ar bērniem plānots konsekventi turpināt arī 2014.gadā.

Mātes diena ir starptautiski svētki, kuros apsveicam māmiņas. Dažādās valstīs to svin atšķirīgos datumos, Latvijā kopš 1992. gada - maija otrajā svētdienā. Savukārt septembra otrajā svētdienā mūsu valstī svin Tēva dienu.

 
Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv