darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre Francijā diskutē par sociālās politikas pielāgošanu mūsdienu situācijai | 14.07.2008.

Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS), 10. - 12.jūlijā piedalījās Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās politikas ministru padomes 2008.gada neformālajā sanāksmē Francijā, lai pārrunātu Eiropas kopīgos sociālos izaicinājumus.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Eiropas sociālās politikas programma, kuru Eiropas Komisija publicēja šī gada 2.jūlijā, uzsverot nepieciešamību pielāgot ES dalībvalstu sociālo politiku mūsdienu situācijai.

Ministre pārrunāja ES demogrāfiskos izaicinājumus, kas ietver sabiedrības novecošanos, paaudžu solidaritātes principus, kā arī darba un ģimenes dzīves saskaņošanas iespējas, informējot par Latvijas pieredzi šajos jautājumos.

Labklājības ministre uzsver, ka liela nozīme ir ES dalībvalstu kopīgam, saskaņotam darbam, lai veicinātu jauniešu nodarbinātību un motivētu jauniešus rūpēties par savu sociālo drošību.

Pārrunājot kopīgos principus solidaritātes jomā, ministre norādīja, ka jāturpina darbs, lai uzlabotu dalībvalstu sadarbību paaudžu solidaritātes sekmēšanai. „Tomēr jāapzinās, ka kopīgu principu noteikšana nebūs viegls uzdevums, jo jāņem vērā katras dalībvalsts specifisko situāciju," norādīja I. Purne.

Ministre uzsvēra, ka tradicionālais skatījums uz paaudžu solidaritāti, proti, pensiju jautājumi šobrīd ir ļoti aktuāli arī Latvijā, kur tiek meklēti risinājumi pietiekamu pensiju nodrošināšanai.

Ministre akcentēja arī atjaunotajā Sociālās politikas programmā pausto jauniešu nodarbinātības un motivēšanas jautājumu nozīmību un norādīja, ka šajā jomā būtu turpināms iepriekšējās Prezidentūras aizsāktais darbs, attīstot uz jauniešiem vērstas iniciatīvas arī nākamo Prezidentūru laikā.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv