Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrija aicina uz Pasaules Bankas zinātniskā pētījuma „Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais un trūcīgais?” preses konferenci | 13.05.2013.

Trešdien, 15. maijā, plkst. 10.00 Pasaules Banka Labklājības ministrijai (LM) nodos zinātnisko pētījumu „Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais un trūcīgais?", kā to paredz PB un LM 2012. gada 25. maijā parakstītais sadarbības līgums. LM aicina mediju pārstāvjus piedalīties preses konferencē, kuras laikā Pasaules Banka iepazīstinās ar svarīgākajiem pētījuma secinājumiem.

Preses konferencē piedalīsies labklājības ministre Ilze Viņķele un Pasaules Bankas Polijas un Baltijas valstu reģionālais direktors Havjers Deviktors (Xavier Devictor). Ieskatu zinātniskā pētījuma saturā prezentēs Pasaules Bankas vecākā ekonomiste Emīlija Sinota (Emily Sinnott), bet LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme klātesošos iepazīstinās ar šogad ministrijā izstrādātajām iniciatīvām 2014. gada budžeta projektam, kuras tagad būs jāvērtē arī pētījuma kontekstā.

Labklājības ministre Ilze Viņķele norāda: „Tāda mēroga pētījums, kurā gandrīz gada garumā analizēti Latvijas ilgstošā bezdarba iemesli, nabadzības un nevienlīdzības tendences ekonomiskās un sociālās krīzes periodā, pabalstu un darbaspēka nodokļu mijiedarbība un pašlaik īstenotie atbalsta pasākumi, Latvijā veikts pirmo reizi. Šobrīd, kad valstī saskaramies ar demogrāfiskiem un nodarbinātības izaicinājumiem, ir ļoti svarīgi, lai izšķiroši lēmumi netiktu balstīti uz pieņēmumiem, bet ekspertu atzinumiem."

Preses konference 15. maijā notiks Labklājības ministrijā, Rīgā, Skolas ietā 28, 6. stāva zālē (sētas māja). Aptuvenais preses konferences ilgums ir viena stunda.

Kā ziņots iepriekš, 3. jūnijā tiks rīkota plaša konference par pētījuma rezultātiem, kuru atklās ministru prezidents Valdis Dombrovskis, labklājības ministre Ilze Viņķele un Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības komisārs Lāslo Andors (Laszlo Andor). Visas dienas garumā auditoriju ar prezentācijām par aktuālajām tēmām iepazīstinās eksperti no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas, Pasaules Bankas, OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) un Eiropas Komisijas.


Papildu informācija:

 

Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv