Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Latvijā atzīmē Starptautisko uzticības tālruņu dienu | 17.05.2013.

Latvija ir viena no valstīm, kur 17.maijā atzīmē Starptautisko uzticības tālruņu dienu. Šajā dienā dažādu valstu uzticības tālruņi rīko pasākumus un stāsta par savu darbu un sasniegumiem. Šogad Starptautiskās uzticības tālruņu dienas tēma ir „Iespēju radīšana bērniem un pusaudžiem".

„Mēs katru gadu apkalpojam ap 10 000 bērnu zvanu, kas apliecina, ka bērniem esam vajadzīgi. Mūsu radīto iespēju - sniegt atbalstu visdažādākajās dzīves situācijās - bērni izmanto ik dienu. Starptautiskajā uzticības tālruņu dienā gribam bērniem un pusaudžiem atgādināt, ka esam viņiem ļoti tuvu - tikai viena zvana attālumā," saka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Gruze.

VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. To katru darba dienu var sazvanīt no plkst.8.00 līdz 23.00. Sestdienās uzticības tālrunis atbild no 8.00 līdz 22.00, savukārt svētdienās - no plkst.10.00 līdz 22.00. Zvanītājiem ir iespēja saņemt psiholoģisku palīdzību un atbalstu krīzes situācijās bērniem un pusaudžiem, tāpat uzticības tālruņa speciālisti palīdz risināt dažādas problēmas.

Ar VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 11611 paveiktā statistiku 2012. gadā ir iespēja iepazīties inspekcijas mājas lapas sadaļā http://www.bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 ir daļa no vispasaules bērnu palīdzības līniju tīkla - Child Helpline International (CHI). Kopš CHI dibināšanas 2003. gadā bērnu un pusaudžu uzticības tālruņu līnijas visā pasaulē ir atbildējušas vairāk nekā 126 miljoniem zvanu. Šis tīkls apvieno 173 bērnu un pusaudžu palīdzības līnijas 142 pasaules valstīs, turklāt visi CHI dalībnieki atbalsta un stiprina viens otru, sniedzot palīdzību, konsultācijas un noderīgu pieredzi.

Starptautisko uzticības tālruņu dienu rīko, lai pievērstu sabiedrības uzmanību to darbam, aizstāvot un atbalstot bērnu un pusaudžu intereses un tiesības. Starptautisko uzticības tālruņu dienu sāka atzīmēt 2007.gadā, un šogad to svin jau septīto gadu pēc kārtas.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv