darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Bezdarbnieki ar atkarības problēmām varēs ātrāk iesaistīties Minesotas programmā | 22.05.2013.

esfieg.png - 11.92 KB

Bezdarbnieki, kuri vēlas risināt atkarības problēmas, varēs ātrāk iesaistīties Minesotas programmā. Lai sāktu Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansēto ārstēšanās programmu, cilvēkam bezdarbnieka statusā jābūt trīs mēnešus līdzšinējo 12 mēnešu vietā.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem, ko plānots izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 2013.gada 23.maijā. Šīs izmaiņas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ja valdība atbalstīs šos grozījumus, bezdarbnieki, kuri vēlēsies ārstēt alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu atkarību, Minesotas programmā varēs iesaistīties ātrāk. Līdz šim to varēja darīt cilvēki ar atkarību, kas Nodarbinātības valsts aģentūrā ir bijuši reģistrēti vismaz vienu gadu. Plānots šo kritēriju samazināt uz laiku līdz trīs mēnešiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka Minesotas programmā varēs piedalīties arī tie bezdarbnieki ar atkarības problēmām, kas bezdarbnieka statusā būs mazāk par trīs mēnešiem, bet iepriekš vismaz sešus mēnešus nav strādājusi.

Ar grozījumu projektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē, sadaļā „Aktuāli" - „Tiesību aktu projekti: http://www.lm.gov.lv/text/1789.

LM atgādina, ka Minesotas programmā var iesaistīties pilngadīgi cilvēki. Ārstniecības kurss ilgst 28 dienas, dodot iespēju ārstēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarību 12 soļu programmā. Minesotas programmu ir iespējams īstenot gan ambulatori (dienas stacionārā), gan stacionāri (diennakts stacionārā).

Īstenojot atbalsta pasākumus bezdarbniekiem ar atkarības problēmām, plānots, ka 2013.gadā programmā iesaistīs 251 bezdarbnieku, bet 2014.gadā - 229. Šogad tam paredzētais finansējums ir 79,1 tūkstotis latu, savukārt 2014.gadā - 67,3 tūkstoši latu.

Atgādinām, ka projektu „Atbalsta pasākumi ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām" īstenos aktīvā nodarbinātības pasākuma „Kompleksie atbalsta pasākumi iedzīvotāju integrēšanai sabiedrībā un darba tirgū" ietvaros, kura kopējais finansējums ir 11,94 miljoni latu, tai skaitā ESF finansējums - 10,94 milj. latu. LM atgādina, ka šim pasākumam piešķirts arī papildu virssaistību finansējums 1.19 milj.latu apmērā.


Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv