darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Debatēs par valsts finansiālo atbalstu ģimenēm | 10.06.2013.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē trešdien, 12.jūnijā, debatēs par valsts finansiālo atbalstu ģimenēm ar bērniem, kā arī citiem demogrāfijas jautājumiem.

Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākais eksperts Maksims Ivanovs informēs par patlaban pieejamo valsts atbalstu bērniem, prezentējot no nozaru ministrijām saņemto informāciju par to kompetencē esošiem jautājumiem. Piemēram, nodokļu atvieglojumiem, braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā, brīvpusdienām skolās, valsts atbalstu pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidācijai u.c.

Tāpat plānots diskutēt par nākotnē plānoto valsts finansiālo atbalstu ģimenēm ar bērniem, tostarp, mājokļu atbalsta politikas nodrošināšanai, mācību līdzekļu pieejamībai. Tāpat padomes sēdē Saeimas deputāte Inita Bišofa klātesošos iepazīstinās ar nabadzības ietekmi uz bērnu stāvokli valstī.

LM atgādina, ka šogad LM kompetencē esošajā jomā, kas skar sociālo budžetu, divkārt palielināti vecāku, maternitātes un paternitātes pabalstu griesti. Tāpat dubultots bērna kopšanas pabalsts nestrādājošajiem vecākiem līdz bērna 1 gada vecumam. Par 70% palielināts bērna kopšanas pabalsts vecākiem, kuriem ir bērni vecumā līdz pusotram gadam. Veiktas arī citas būtiskas aktivitātes vecāku atbalstam.

Atgādinām, ka Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Būtiskākie lēmumi, par ko vienojusies padome iepriekšējās sēdēs, ir sociālo iemaksu pensijas kapitālā dubultošana vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērā daudzbērnu ģimenēm un citi jautājumi.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Saeimas komisiju deputāti,  kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes,  Latvijas Zinātņu akadēmijas, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un nevalstiskajām organizācijām: "Asociācija ģimene", Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība, "Nākotnes fonds" un "Latvijas Bērnu forums"

Demogrāfisko lietu padomes sēde notiks 12.jūnijā plkst.9.30 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3.stāvā). Sēdi vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes ap plkst.11.00 - preses brīfings, kurā sēdes dalībnieki atbildēs uz žurnālistu jautājumiem (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv