Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pēc 2013.gada 1.jūlija atvērs Latvijas darba tirgu Horvātijas pilsoņiem | 11.06.2013.

Horvātijas pilsoņiem pēc 2013.gada 1.jūlija, kad Horvātija pievienosies Eiropas Savienībai (ES), netiks noteikti ierobežojumi pieejai Latvijas darba tirgum.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 11.jūnijā, valdībā apstiprinātais informatīvais ziņojums Par ierobežojumu nenoteikšanu Horvātijas pilsoņu pieejai Latvijas darba tirgum līdz ar tās pievienošanos Eiropas Savienībai 2013.gada 1.jūlijā.

Ņemot vērā Horvātijas un Latvijas atalgojuma apmēra atšķirības, līdzšinējās Horvātijas pilsoņu migrācijas tendences, abu valstu nodarbinātības un bezdarba rādītājus, kā arī faktu, ka Latvijā nav tādas Horvātijas pilsoņu kopienas, kas piesaistītu būtisku ieceļotāju skaitu no Horvātijas, šobrīd nav pamatota nepieciešamība noteikt tādus pasākumus, ar kuriem tiktu ierobežota Horvātijas pilsoņu pieeja Latvijas darba tirgum.

Atgādinām, ka Saeima 2012.gadā ratificēja 2011.gada 9.decembrī parakstīto Līgumu par Horvātijas pievienošanos ES. Līgumā par Horvātijas pievienošanos ES ir ietverti pārejas perioda noteikumi brīvai darbaspēka kustībai, kas paredz pašreizējām dalībvalstīm tiesības noteikt ierobežojošus pasākumus Horvātijas pilsoņu pieejai to darba tirgiem, t.sk. Latvijas.


Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.