darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Viņķele: pensiju indeksācija ir atkarīga no Saeimas lēmuma | 12.06.2013.

Labklājības ministre Ilze Viņķele kategoriski noraida medijos izplatītās ziņas virsrakstu, kas informē par šoruden plānotās pensiju indeksācijas it kā atkarību no eiro ieviešanas, un sauc to par maldinošu.

Viņķele atgādina, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, pieņemot pensionāru parakstus par pensiju indeksācijas atsākšanu šogad, apliecināja gatavību nepieciešamos grozījumus likumos virzīt pēc iespējas ātrāk.

Diemžēl Saeimas Sociālo un darba lietu komisija savā šodienas sēdē nav ņēmusi vērā Saeimas priekšsēdētājas izpratni par situācijas nopietnību, vilcinoties virzīt tālāk iesniegtos likuma grozījumus. 

Labklājības ministrija šodien pusotru mēnesi agrāk nekā tai bija uzdots, Saeimas rīcībā ir nodevusi grozījumus likumos, kas ļautu atsākt mazo pensiju indeksāciju jau šī gada septembrī. Saeimai tagad ir jāpieņem gala lēmums, rēķinoties, ka jebkurā indeksācijas gadījumā šoruden Valsts sociālās apdrošināšanas sistēmā (VSAS) ir jāveic tehniskas izmaiņas, kas prasa laiku.

„Mēs lūdzam ņemt vērā, ka VSAS ir viena no stratēģiski svarīgākajām valsts datu sistēmām un paralēli tajā tiek īstenotas izmaiņas, kas saistītas ar pāreju uz eiro. Jebkādas izmaiņas prasa gan laika, gan finanšu resursus. Taču es kategoriski noliedzu medijos izskanējušo ziņu, ka indeksācija ir atkarīga no eiro ieviešanas. Tā ir atkarīga no Saeimas spējas operatīvi pieņemt iesniegtos likumu grozījumus," uzsver ministre.

Papildu informācija:
Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv