darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pilnveidos speciālās pensijas pieprasīšanas kārtību | 18.06.2013.

Valdība otrdien, 18.jūnijā, vienojās pilnveidot speciālās pensijas pieprasīšanas kārtību bijušajiem Augstākās padomes deputātiem.

Tas nozīmē, ka bijušais deputāts iesniegumu speciālās valsts pensijas piešķiršanai varēs iesniegt ne tikai klātienē jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā (VSAA), bet arī neklātienē - nosūtot to pa pastu vai iesniedzot elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Līdz šim deputātam nebija iespēju iesniegumu sūtīt pa pastu vai elektroniski.

Savukārt, ja speciālo valsts pensiju bijušais deputāts pieprasīs piešķirt pirms valsts vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas (šobrīd 62 gadiem), deputātam būs jāuzrāda apdrošināšanas stāžu apliecinoši dokumenti.

Iepriekšminēto paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Kārtība, kādā bijušajiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem piešķiramas, izmaksājamas un pārrēķināmas speciālās valsts pensijas.

Atgādinām, ka bijušajiem Augstākās padomes deputātiem, kļūstot par invalīdiem vai sasniedzot vecumu, kādu valsts vecuma pensijas piešķiršanai nosaka likums „Par valsts pensijām", ir tiesības saņemt speciālo valsts pensiju 80% apmērā no Saeimas deputātu mēnešalgas. Speciālo valsts pensiju nevar saņemt vienlaicīgi ar valsts vecuma, invaliditātes vai izdienas pensiju (likuma 6.pants).

Vienlaikus pirms speciālās valsts pensijas pieprasīšanas cilvēki ir aicināti vērsties VSAA, lai konsultētos par sev labvēlīgākā pakalpojuma (vecuma pensija vai speciālā valsts pensija) pieprasīšanu.

Pēc VSAA rīcībā esošās informācijas šobrīd ir 89 cilvēki, kuriem piešķirta speciālā valsts pensija, un 50 potenciālie speciālās valsts pensijas pieprasītāji.

 

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.