darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Precizēta darbiekārtošanas uzņēmumu licencēšanas kārtība | 02.07.2013.

Komersanti, kuri nodarbojas ar darbā iekārtošanas pakalpojumu sniegšanu, turpmāk varēs izvēlēties veidu, kādā saņemt licenci - elektroniska dokumenta formā vai papīra dokumenta formā. Tas samazinās uzņēmumu administratīvo slogu.

Tāpat licences saņemšanā nolemts ieviest „klusēšanas - piekrišanas" principu, proti, ja mēneša laikā no komersanta iesnieguma saņemšanas dienas Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) nepieprasa papildu informāciju un dokumentus, nepieņem un nepaziņo lēmumu par licences izsniegšanu vai par atteikumu to izsniegt, uzskatāms, ka licence darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai komersantam ir piešķirta.

To paredz grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 3.jūlija noteikumos Nr.458 „Komersantu - darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju - licencēšanas un uzraudzības kārtība", ko otrdien, 2.jūlijā, apstiprināja valdība.

Tāpat licences formā turpmāk būs jāiekļauj arī darbiekārtošanas pakalpojumu veidu kodi atsevišķi katrā no darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanas valstīm un darbiekārtošanas pakalpojumu veidu kodu skaidrojums, kā arī datums, no kura komersants ir tiesīgs sniegt darbiekārtošanas pakalpojumu attiecīgajā valstī un darbiekārtošanas pakalpojuma veidā.

Komersantiem ir pienākums līdz 2013.gada 31.decembrim NVA iesniegt iesniegumu licences papildināšanai ar darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanas veidu kodiem, savukārt NVA mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas būs jāprecizē licencē norādāmā informācija. Šajā gadījumā komersants ir atbrīvots no šajos noteikumos noteiktās valsts nodevas samaksas.

Tas nepieciešams, lai novērstu gadījumus, kad komersantam ir piešķirta atļauja sniegt tikai konkrētu darbiekārtošanas pakalpojumu veidu noteiktā valstī, bet komersants sniedz arī cita veida darbiekārtošanas pakalpojumus noteiktajā valstī, maldinot klientus. Tāpat komersantam reklāmā papildus būs jānorāda arī licences izsniegšanas datums un iestāde, kura izsniegusi licenci. NVA turpmāk, pamatojoties uz licences saņēmēja iesniegumu, licenci izsniegs atkārtoti, ja būs mainījies darbiekārtošanas pakalpojumu veids.

Tāpat paredzēts, ka turpmāk iesniegumā licences saņemšanai komersantam būs jānorāda informācija par personas datu apstrādi - vai komersants ir norīkojis un Datu valsts inspekcijā reģistrējis personas datu aizsardzības speciālistu, vai komersants ir reģistrējis personas datu apstrādi.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv