Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Precizēti valsts sociālās aprūpes centru nolikumi | 28.07.2008.

Saskaņojot valsts sociālās aprūpes centru nolikumus ar grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, turpmāk labklājības ministrs padotību pār šiem centriem realizēs ar Sociālo pakalpojumu pārvaldes (SPP) starpniecību.

Tas noteikts Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajos grozījumos Ministru kabineta noteikumos par bērnu sociālās aprūpes centru (SAC) Liepāja un Rīga nolikumiem. Minētie grozījumi šodien, 28.jūlijā, apstiprināti Ministru kabineta sēdē.

2007.gada jūnijā Saeimā pieņemtie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā  precizē LM un SPP funkcijas sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā, kā arī nosaka, ka labklājības ministrs ar SPP starpniecību realizē padotību pār valsts sociālās aprūpes centriem.

Saistībā ar to, ka pēdējos gados bērnu sociālās aprūpes centros (BSAC) ir būtiski samazinājies bērnu skaits, no 2011.gada 1.janvāra BSAC „Rīga" aprūpēs bērnus invalīdus līdz 18 gadu vecumam ar garīgās attīstības traucējumiem. Tādējādi bērni arī turpmāk varēs dzīvot ierastajā vidē. Līdz šim šajā centrā dzīvojošiem bērniem, sasniedzot 4 gadu vecumu, bija jāpārceļas uz citu sociālās aprūpes centru. 

BSAC „Rīga" klienti ir arī bērni ar kustību traucējumiem, kuru pārvietošanos līdz četru gadu vecumam nodrošina iestādes personāls. Savukārt bērniem, fiziski pieaugot, ir vitāli nepieciešami tehniskie palīglīdzekļi un atbilstoši pielāgota vide, lai viņi varētu pārvietoties patstāvīgi.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem „Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem", no 2011. gada 1. janvāra videi sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās ir jābūt piemērotai cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām.

Saskaņojot sociālās aprūpes centru nolikumus ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu, LM ir izstrādājusi grozījumus arī pārējos noteikumos par sociālās aprūpes centru nolikumiem. Tos vēl skatīs valdībā.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Svikliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv