Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks jauniešu bezdarba problēmām veltīta konference; secinājumus izmantos „Jauniešu garantijas” mehānisma izstrādei | 22.07.2013.

Ceturtdien, 25. jūlijā Labklājības ministrija (LM) un Latvijas Jaunatnes padome (LJP) rīko konferenci „Jauniešu nodarbinātība - šķēršļi un risinājumi", kuras laikā iegūtos secinājumus LM sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) iekļaus iniciatīvas „Jauniešu garantija" ieviešanas mehānismā, kas līdz 2013. gada 1. oktobrim jāiesniedz Ministru kabinetā.

Konferences pirmajā daļā no plkst. 10.00, kuru atklās labklājības ministre Ilze Viņķele, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Andris Kužnieks un Latvijas Jaunatnes padomes prezidents Kārlis Boitmanis, ar uz diskusiju vērstām prezentācijām uzstāsies LM, IZM, LJP, kā arī jaunatnes lietu pārstāvji un sociālie darbinieki. Savukārt no plkst. 15.00 - 17.00 žurnālista Aida Tomsona vadībā notiks paneļdiskusija, kurā piedalīsies Ilze Viņķele (LM), Vjačeslavs Dombrovskis (IzM), Ludis Neiders (Ekonomikas ministrija), Kārlis Boitmanis (LJP), Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis un Ināra Dundure (Latvijas Pašvaldību savienība). Paneļdiskusijā tiks iesaistīti arī nozaru eksperti un pārstāvji no jauniešu organizācijām, Finanšu un Tieslietu ministrijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, sociālajiem dienestiem, karjeras konsultanti u.c.

Labklājības ministre Ilze Viņķele uzsver, ka Latvijā bezdarba rādītāji, atšķirībā no vairākām citām Eiropas Savienības valstīm, turpina kristies un uzlabojas jauniešu iespējas atrast darbu. Taču bezdarba rādītāji vēl joprojām ir augsti un jauniešu bezdarbs ir kompleksa problēma, ar ko iespējams cīnīties, tikai cieši sadarbojoties vairākām ministrijām un sociālajiem partneriem, īpaši Labklājības un Izglītības un zinātnes ministrijām, darba devējiem un pašvaldībām.

„Tuvākajos gados mums jauniešiem jāspēj piedāvāt konkurētspējīga, iekļaujoša un pieejama izglītība un prakses iespējas, kā arī programmas, kas stiprina viņu kvalifikāciju, tādejādi padarot pievilcīgus vietējiem darba devējiem un izvairītos no viņu aizplūšanas uz citām ES valstīm. Īpaša nozīme būs mūsu darba devēju izpratnei un gatavībai piedalīties cīņā ar jauniešu bezdarbu. Tas nozīmē, ka visiem kopā ir jāiegulda jauniešu konkurētspējas stiprināšanā, pretējā gadījumā mēs riskējam ar viņu aizbraukšanu" norāda ministre.

Kā ziņots, „Jauniešu garantija" paredz, ka visi jaunieši vecumā līdz 25 gadiem, kuri ir kļuvuši par bezdarbniekiem vai pabeiguši formālo izglītību, četru mēnešu laikā saņems atbalstu bezdarba situācijas risināšanai. Tā varēs būt viena no četrām iespējām:

1) darba piedāvājums (piemēram, nodarbinātības inspektora palīdzība darba meklēšanā, subsidēta darbavieta u.c.);

2) tālākizglītība (piemēram, iespēja iegūt profesiju jauniešiem ar zemām prasmēm);

3) apmācību piedāvājums (piemēram, valodas, dažādas datoru specializētās programmas);

4) prakse vai stažēšanās (piemēram, jauniešiem, kam pietrūkst darba pieredzes).

Konference visas dienas garumā notiks Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15.

 

 

Papildu informācija:

Marta Krivade

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

+371 26486312

marta.krivade@lm.gov.lv