Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Bezdarbniekiem būs pieejamāki algotie pagaidu sabiedriskie darbi | 13.08.2013.

esfieg.png - 11.92 KB

Bezdarbniekiem turpmāk būs vienkāršāk iesaistīties algotos pagaidu sabiedriskajos darbos. Tas ļaus cilvēkiem, kuri palikuši ārpus darba tirgus, nezaudēt darba iemaņas un saņemt pabalstu.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Noteikumu par darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība" aktivitātē „Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalsts", ko otrdien, 13.augustā, atbalstīja valdība.

Līdz šim algotos pagaidu sabiedriskajos darbos varēja iesaistīties tādi bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā vismaz sešus mēnešus. Tagad pagaidu darbiem varēs pieteikties arī tādi cilvēki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.

LM uzskata, ka tādējādi tiem bezdarbniekiem, kuriem ir grūtības iekļauties darba tirgū, uz laiku būtu nodrošināta iespēja saglabāt darba prasmes. Tāpat pašvaldības algotos pagaidu sabiedriskos darbus varēs noteikt kā līdzdarbības pasākumu klienta sociālās problēmas risināšanai.

Atbilstoši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) statistikas datiem 2013.gada sākumā no uzskaitē esošajiem 107 687 bezdarbniekiem pēdējā gada laikā aptuveni 66 660 bezdarbniekiem (61,9%) nav bijušas darba attiecības vai tās bijušas uz laiku līdz diviem mēnešiem. No tiem aptuveni 16 209 bezdarbnieki ir reģistrēti bezdarbnieka statusā līdz sešiem mēnešiem.

Aktivitāti „Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalsts" pilnībā finansē no Eiropas Sociālā fonda. Kopējais attiecināmais finansējums ir 14 miljoni latu. Plānots, ka projekta īstenošana turpināsies līdz 2014.gada 30.jūnijam.

LM atgādina, ka atalgojums, ko saņem bezdarbnieki, iesaistoties algotos pagaidu sabiedriskajos darbos, ir 100 lati mēnesī.


Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv