darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Konferencē izvērtēs cilvēku ar redzes invaliditāti rehabilitācijas pakalpojumu projektā paveikto - | 20.08.2013.

esfieg.png - 11.92 KB

Labklājības ministrija (LM) 21.augustā rīkos Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītā projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā" noslēguma konferenci. Tajā izvērtēs četru gadu laikā paveikto.

Konferencē piedalīsies LM, Saeimas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Neredzīgo biedrības un citu institūciju pārstāvji. Sanāksmes mērķis ir veicināt viedokļu un pieredzes apmaiņu, ideju un risinājumu attīstīšanu, kas gūti projekta īstenošanas laikā par redzes invalīdu profesionālo apmācību, nodarbinātību, sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību, tiflotehnikas nodrošinājumu un vides pieejamības jautājumiem.

ESF un Latvijas valsts finansētais projekts „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā" noslēgsies 2013.gada 30.septembrī. To kopš 2009.gada īsteno LM sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību.

Projekta gaitā īstenoti visi tam izvirzītie uzdevumi. Četru gadu laikā projekta realizētāji ir veicinājuši redzes invalīdu zināšanu un prasmju attīstīšanu orientēties un patstāvīgi pārvietoties slēgtā telpā un apkārtējā vidē, piemēram, izveidots suņu - pavadoņu pakalpojums, kā arī attīstījuši cilvēku ar redzes traucējumiem prasmes dažādās jomās, palīdzot kļūt patstāvīgiem sadzīvē.

Tāpat cilvēkiem ar invaliditāti ir sniegtas gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas par tehniskajiem palīglīdzekļiem un iespējām izmantot speciālas palīgprogrammas un pielāgot vidi atbilstoši katra redzes invalīda vajadzībām. Cilvēki, kas bija iesaistījušies projektā, ir motivēti pieņemt jaunus izaicinājumus un būt sociāli aktīviem, pilnveidojuši izpratni par veselīga dzīvesveida un fizisko aktivitāšu lomu cilvēka dzīvē. un citi

Projektu „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā" realizēja visā Latvijas teritorijā, kopumā 13 Latvijas Neredzīgo biedrības teritoriālajās organizācijās. Aktivitātēs kopumā iesaistīti vairāk nekā 1000 klienti.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2,2 miljoni latu. No tām 85 procentus apmaksā ESF, bet 15% ir Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums.

Uzmanību! Žurnālisti, kuri vēlas apmeklēt projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā" noslēguma konferenci, ir aicināti iepriekš pieteikties, zvanot vai rakstot Zanei Brīvmanei: 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv.

Konference 21.augustā no plkst.10.30 līdz 15.00 norisināsies viesnīcā „Maritim Park Hotel Riga", Rīgā, Slokas ielā 1.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv