darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Plāno uzsākt jaunu izmēģinājuma projektu bezdarbnieku apmācībai | 05.09.2013.

esf_eraf_karogs.jpg - 22.84 KB

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir izstrādājusi grozījumus normatīvajā regulējumā un ar 2014.gada janvāri plāno uzsākt izmēģinājuma projektu bezdarbnieku profesionālās apmācības ietvaros.

Izmēģinājuma projekta ietvaros no 2014.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 1.jūnijam aptuveni 200 bezdarbniekus novirzīs profesionālajai apmācībai noteiktās profesijās uz konkrētām valsts profesionālās izglītības iestādēm, kuru infrastruktūras uzlabošana veikta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem.

Izmēģinājuma projekta mērķis ir veicināt ERAF izglītības infrastruktūrā ieguldīto līdzekļu izmantošanu un vienlaikus nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu bezdarbniekiem, tai skaitā motivēt valsts izglītības iestādes uzturēt augstas kvalitātes apmācības procesu.

Plānots, ka izmēģinājuma projektā 200 bezdarbniekus iesaistīs visos Latvijas reģionos un  viņi varēs mācīties noteiktās profesionālās tālākizglītības programmās, piemēram, gāzmetinātājs, autoatslēdznieks, galdnieka palīgs, šuvējs u.c. Pēc izmēģinājuma projekta noslēgšanās vērtēs tā rezultātus un lems par turpmāku bezdarbnieku apmācību piedāvājuma paplašināšanu valsts un pašvaldību dibinātajās izglītības iestādēs.

Paredzēts, ka izmēģinājuma projekta ietvaros apmācību izdevumiem būs nepieciešami apmēram 170 400 latu, ko plānots finansēt no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

Tāpat izstrādātie grozījumi noteikumos paredz ar 2013.gada 1.novembri ieviest bezdarbnieku profilēšanu un jaunus piemērota darba noteikšanas kritērijus bezdarbniekiem. Vienlaikus plānots nostiprināt regulējumu attiecībā uz bezdarbnieku darba meklēšanas pienākuma izpildi, piemēram, regulāru ierakstu veikšana darba meklēšanas dienasgrāmatā. Tas palīdzēs atspoguļot aktivitātes, kas pierāda aktīvu darba meklēšanu, t.sk. informāciju par piemērotu vakanču meklēšanu, dalību vakanču konkursos u.c.

To paredz LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem, kas iesniegti izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar citām institūcijām un jāapstiprina valdībā. Ar grozījumiem iespējams iepazīties LM interneta vietnē, sadaļā „Aktuāli" - „Tiesību aktu projekti": www.lm.gov.lv/text/1789.


Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv