Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Aktualizētas maksas pakalpojumu cenas Sociālās integrācijas valsts aģentūrā | 23.09.2013.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) atbilstoši Valsts kontroles ieteikumiem ir aktualizējusi maksas pakalpojumu cenas, kā arī ieviesusi jaunus maksas pakalpojumus ikvienam interesentam, informē Labklājības ministrija (LM).

Valsts kontroles ieteikumi paredz izvērtēt maksas pakalpojumu cenrādī iekļautos izcenojumus, kā arī noteikt tos atbilstoši ar pakalpojumu sniegšanu saistītajām tiešajām un netiešajām izmaksām.

Lai īstenotu Valsts kontroles ieteikumus, SIA „Ernst&Young Baltic" izvērtēja SIVA sniegto maksas pakalpojumu pašizmaksu, un secināja, ka līdzšinējās maksas pakalpojumu cenas neatbilst to faktiskajām izmaksām.

Tā rezultātā 2013. gadā un turpmākajos gados plānots ieviest tādus SIVA maksas pakalpojumus, kuru izmaksas atbilst reālajām cenām un pēc kuriem ir pieprasījums. SIVA ir attīstījusi jaunus maksas pakalpojumus, pēc kuriem sabiedrībā bija pieprasījums, piemēram, profesionālās pilnveides 570 stundu programmu, logopēda konsultācijas, klasisko masāžu, tostarp grūtnieču masāžu, bērnu vispārējo masāžu. Tāpat paredzētas nodarbības funkcionālā speciālista vadībā - individuāla fizioterapija ar individuālu vingrojumu kompleksu izstrādi, fizioterapija bērniem, fiziskās aktivitātes trenažieru zālē ar dozētu slodzi (ar ārsta norīkojumu). Maksas pakalpojumu cenrādī iekļautas arī dažādu veidu medicīniskās manipulācijas, t.sk. izgulējumu apstrāde, asinsspiediena mērīšana bez ārsta norīkojuma.

Vienlaikus paredzēts pielāgot SIVA sniegto maksas pakalpojumu cenrādi euro ieviešanai, t.i., konvertēt pakalpojumu cenas no latiem uz euro atbilstoši Euro ieviešanas kārtības likuma 6.pantā noteiktajam principam. Tas balstīts uz Eiropas Savienības Padomes noteikto valūtas maiņas kursu un matemātiskās noapaļošanas principiem. Aprēķins veikts, izmantojot kursu EUR 1 = LVL 0,702804.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta noteikumu projekts Noteikumi par Sociālās integrācijas valsts aģentūras sniegto maksas pakalpojumu cenrādi, kuru otrdien, 24.septembrī, plānots izskatīt valdībā.

Ar SIVA piedāvātajiem pakalpojumiem interesenti detalizētāk var iepazīties SIVA interneta vietnē http://www.siva.gov.lv/.


Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.