darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Nākamgad pieaugs atbalsts invalīdiem, jaunajiem vecākiem un bērniem, kuru vecāki izvairās maksāt uzturlīdzekļus | 30.09.2013.

Šodien sasauktajā preses konferencē par labklājības nozares nākamā gada budžetu labklājības ministre Ilze Viņķele norādīja uz atbalsta pieaugumu invalīdiem, jaunajām ģimenēm, kā arī bērniem, kas no valsts saņem uzturlīdzekļus.

Atbalsts pieaugs cilvēkiem ar pirmās un otrās grupas invaliditāti, cilvēkiem ar invaliditāti kopš bērnības un invalīdiem, kuriem nepieciešama kopšana. Tāpat nākamgad ar papildu 2,7 miljonu latu ieguldījumu tiks likvidētas tehnisko palīglīdzekļu rindas, palielināsies bērna kopšanas pabalsta apmērs, vecāku pabalsta izmaksas ilgums un pirmskrīzes līmenī atgriezts uzturlīdzekļu apmērs bērniem no nepilnām ģimenēm.

Saistībā ar panākto demogrāfijas vienošanos, ja to šodien atbalstīs partneri koalīcijas padomes sēdē un vēlāk - Saeimas deputāti, no nākamā gada 1.septembra brīvpusdienas pienāksies arī 3.klašu skolēniem, turklāt vienas ēdienreizes dotācija palielināsies no astoņdesmit santīmiem līdz vienam latam, tā nodrošinot augstāku ēdiena kvalitāti.

„Esmu gandarīta, ka esam panākuši vienošanos ar koalīcijas partneriem, palielinot atbalstu jaunajiem vecākiem, vienlaikus saglabājot sociālās apdrošināšanas budžeta ilgtspējas principu un rodot iespēju atbalstīt arī bērnus, kuru viens no vecākiem izvairās pildīt savas finansiālās saistības un paplašināt brīvpusdienu saņēmēju loku," medijiem norādīja ministre.

Preses konferencē Viņķele atklāja, ka nākamais gads varētu būt pirmais gads kopš krīzes, kad sociālā budžeta ieņēmumi pārsniegs izdevumus. Viņa norādīja, ka ilgtspējīgam sociālajam budžetam ir jāveido uzkrājums vismaz divu mēnešu apgrozījuma apmērā jeb 240 miljoni latu, lai tas spētu pildīt drošības spilvena funkcijas ekonomiskās nestabilitātes apstākļos.

Papildu informācija:

Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv