darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrijas un tās padotības iestāžu aktivitātes nākamajā nedēļā | 04.10.2013.

Pirmdiena, 7.oktobris

Ø  Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) apmeklēs 14 izglītības speciālisti no dažādām Eiropas valstīm, kurus iepazīstinās ar nodarbinātības situāciju Latvijā, bezdarbnieka statistisko portretu un pieprasījumu darba tirgū. Tāpat ārvalstu speciālistus informēs par jauniešu nodarbinātības veicināšanas instrumentu.

Ø  NVA karjeras konsultanti piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras iespēju nedēļā. Studenti varēs tikties ar karjeras konsultantiem un dažādu profesiju pārstāvjiem, piedalīties semināros par karjeras attīstības jautājumiem, CV un motivācijas vēstuļu rakstīšanu, kā arī apmeklēt darba devēju informatīvos stendus.

Pasākums turpināsies arī 8.oktobrī.

Ø  Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvji rīkos informatīvu semināru Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolas audzēkņiem par VDI, darba tiesībām un darba aizsardzību.

Ø  Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) speciālisti:

  • pārbaudīs bērnu tiesību ievērošanu sociālās aprūpes centrā „Tērvete";
  • Piedalīsies audžuģimeņu atbalsta grupā Liepājā.

Otrdiena, 8.oktobris

Ø  Labklājības ministrijas (LM) Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece, ES Nodarbinātības komitejas (EMCO) vadītāja vietniece I.Zvīdriņa piedalīsies EMCO sanāksmē Briselē. Tajā diskutēs par ES komisāru publicēto komunikāciju par Ekonomikas un monetārās savienības sociālo dimensiju un par ES pārvaldības tematiskajiem izvērtējumiem nodarbinātības jomā 2014.gadam.

Ø  LM un Veselības un darbspēju ārstu valsts komisijas pārstāvji piedalīsies Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „Sustento" Pārstāvniecības sapulcē, kurā debatēs par dažādiem cilvēkiem ar invaliditāti būtiskiem jautājumiem.

Sanāksme plkst.14.00 notiks „Sustento" telpās Rīgā, Antonijas ielā 24-6.

Ø  VDI pārstāvji Alūksnē piedalīsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkotā informatīvā izbraukuma kampaņā par darba tiesībām un darba aizsardzību.

Ø  VBTAI speciālisti:

  • pārbaudīs bērnu tiesību ievērošanu valsts sociālās aprūpes centra „Rīga" filiālē „Rīga", Rudbāržu speciālajā internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā, Rēzeknes novada Adamovas speciālajā internātpamatskolā un valsts sociālās aprūpes centra „Latgale" filiālē „Kalkūni";
  • pārbaudīs Daugavpils novada Līksnas bāriņtiesas lietvedībā esošās lietas;
  • apsekos audžuģimenes Latgales reģionā.

Trešdiena, 9.oktobris

Ø  Labklājības ministre Ilze Viņķele plkst.11.00 piedalīsies Senioru lietu konsultatīvās padomes sēdē, kurā debatēs par tādiem jautājumiem kā priekšlikumi pensiju indeksācijai un veselības pakalpojumi senioriem.

Ø  NVA speciālisti:

  • plkst.13.00 Dobeles NVA filiālē rīkos informatīvu pasākumu darba devējiem par aktuālajiem nodarbinātības pasākumiem, proti, par komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšanu, atbalsta pasākumu bezdarbniekiem ar atkarības problēmām un citām aktivitātēm;
  • Salacgrīvā piedalīsies interaktīvā informatīvā kampaņā „Esi zinošs - nepieļauj cilvēku tirdzniecību", ko Salacgrīvā rīko nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja".

Ø  VDI speciālisti Rēzeknē piedalīsies Valsts izglītības satura centra rīkotā seminārā par drošību un veselību skolas vidē.

Ø  VBTAI speciālisti pārbaudīs bērnu tiesību ievērošanu bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā „Zīles".

Ceturtdiena, 10.oktobris

Ø  VDI speciālisti Liepājā piedalīsies Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma rīkotajā seminārā "Atbalsti mazo biznesu", informējot par VDI uzraudzības jomām un atbildot uz interesentu jautājumiem.

Ø  VBTAI speciālisti pārbaudīs Beverīnas novada bāriņtiesas lietvedībā esošās lietas.

Ø LM Darba departamenta Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece, ES Nodarbinātības komitejas vadītaja vietniece I.Zvīdriņa Briselē piedalīsies konferencē "Restoring socio-economic convergence in Europe" ("Atjaunojot Eiropas sociālekonomisko konverģenci"). Konferencē piedalīsies EK, Eiropas Parlamenta, starptautisko organizāciju un akadēmisko aprindu vadošie parstāvji un eksperti, ES dalībvalstu parstāvji. Konferencē diskutēs par Eirozonas socialo dimensiju. Papildu informācija: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=lv&catId=88&eventsId=924&furtherEvents=yes
 

Piektdiena, 11.oktobris

Ø  VDI speciālisti Kocēnos piedalīsies Valsts izglītības satura centra rīkotā seminārā par drošību un veselību skolas vidē.

Ø  VSAA, VDI un NVA speciālisti Valmierā piedalīsies Vidzemes Eirodienā, lai informētu reģiona iedzīvotājus par aktualitātēm, gatavojoties pārejai uz eiro.

Ø  VBTAI speciālisti:

  • piedalīsies Ilūkstes 1. vidusskolas skolēnu vecāku sapulcē;
  • pārbaudīs bērnu tiesību ievērošanu Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā „Ilga".

Ø LM Darba departamenta Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece, ES Nodarbinātības komitejas vadītaja vietniece Ilze Zvīdriņa Briselē piedalīsies Eiropas Komisijas un Bertlesmann Stiftung organizēta konferencē "Let's think out of the box. Automatic stabilizers for the Eurozone: Pros and cons of a European Unemployment Benefit Scheme" ("Domajot ārpus ierastā. Automātiskie stabilizatori Eirozonai: Eiropas bezdarba pabalstu shēmas priekšrocības un trūkumi"). Konferencē piedalīsies vadošas EK un Parlamenta amatpersonas, starptautisko organizāciju parstāvji, kā arī vadoši pasaules ekonomikas eksperti un ES dalībvalstu parstāvji. Konferencē tis diskutēs par iespējām ieviest vienotu bezdarba pabalstu sistēmu Eiropas Savienībā/Eirozonā. Papildu informācija: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=lv&catId=88&eventsId=924&furtherEvents=yes

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv