Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Darba aizsardzības speciālistiem ar pamatlīmeņa izglītību turpmāk būs jākārto zināšanu pārbaudes eksāmens | 14.08.2008.

Ņemot vērā augsto nelaimes gadījumu skaitu darbā, Labklājības ministrija (LM) ierosinājusi, ka turpmāk darba aizsardzības speciālistiem ik pēc pieciem gadiem būs jākārto zināšanu pārbaude sertifikāta saņemšanai.

Šobrīd darba aizsardzības speciālisti, kuri ieguvuši pamatlīmeņa apmācību, var strādāt neierobežotu laiku, nepaplašinot arī savas zināšanas. Tomēr, lai uzlabotu šo speciālistu zināšanas un darba kvalitāti, turpmāk viņi sertifikātu saņems reizi piecos gados.

Zināšanu pārbaudi testa veidā varēs nokārtot izglītības iestādē, kurā var apgūt pamatlīmeņa apmācību darba aizsardzības jomā. Tests būs jāizpilda pusstundas laikā, atbildot uz 30 jautājumiem, izvēloties pareizo atbilžu variantu.

To paredz šodien, 14.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts „Noteikumi par apmācību darba aizsardzības jautājumos". Noteikumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Noteikumiem pievienots arī darba aizsardzības speciālistu, darba aizsardzības koordinatoru un uzticības personu sagatavošanas programmas satura paraugs, iekļaujot tajā programmas aprakstu, mācību plānu, kā arī konkrētas mācību tēmas un apakštēmas. Paredzēts, ka izglītības iestādei būs tiesības mainīt programmu, saglabājot nemainītus 90% no programmas satura parauga.

Noteikumu ieviešana veicinās drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus. 

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26110065, Ilona.Jursevska@lm.gov.lv,
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.