Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM labāko sociālo darbinieku konkursā – pussimt dalībnieku | 14.10.2013.

Labklājības ministrijas (LM) izsludinātajā konkursā „Labākais sociālais darbinieks Latvijā" vērtēšanai pieteikti gandrīz 50 pretendentu no visas Latvijas. Līdz šī gada 1.novembrim žūrija vērtēs un noteiks konkursa laureātus, kuri saņems vērtīgas balvas.

Konkursā piedalās gan pašvaldību sociālo dienestu, gan dažādu sociālo pakalpojumu sniedzēju iestāžu darbinieki, tai skaitā arī struktūrvienību vadītāji. No lielākajām pilsētām visaktīvāk savus sociālos darbiniekus pieteikusi Rīga, Liepāja, Rēzekne, Jelgava, Ventspils. Savukārt aktīvākie novadi bijuši Jelgavas, Priekules, Tukuma, Daugavpils, Dobeles, Cēsu, Balvu, Rucavas, Babītes, Pāvilostas, Lielvārdes, Dagdas, Saldus, Ozolnieku, Kuldīgas, Krustpils, Rūjienas un Madonas novads.

Žūrijas visatzinīgāk novērtētie sociālie darbinieki saņems vērtīgas balvas -  skaistumkopšanas procedūras, SPA, vakariņas un nakšņošanu viesnīcā „Hotel Jurmala Spa", pārsteigumu no TV3 raidījuma „Ievas pārvērtības", kā arī dāvanu karti no tirdzniecības centra „Domina Shopping".

 „Sociālie darbinieki katru dienu visā Latvijā veic psiholoģiski un fiziski smagu darbu. Neatkarīgi no laikapstākļiem, garastāvokļa vai pašsajūtas, viņi dodas pie cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība. Diemžēl šī profesija nav līdz galam novērtēta, taču tam jāmainās - tāpat kā daudzās Eiropas valstīs, arī mums - iedzīvotājiem, politiķiem un deputātiem Saeimā un pašvaldībās ir jāsaprot, ka sociālais darbs ir nākotnes profesija. Šo profesionāļu spēkos ir veidot tādu vidi, no kuras cilvēks netiek izraidīts tādēļ, ka piedzīvojis grūtības, un vidi, kas cilvēkiem palīdz piecelties un veidot dzīvi tālāk," norāda labklājības ministre Ilze Viņķele.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, popularizēt sociālā darbinieka profesiju Latvijā.

Pieteikt sociālos darbiniekus iedzīvotāji, darba devēji, nevalstiskās organizācijas un citas fiziskas vai juridiskas personas varēja līdz 11.oktobrim. Konkursā vērtēs pretendenta ieguldījumu sociālā darba prakses attīstībā, starpprofesionālo un starpinstitucionālo sadarbību, sociālā darba praksē pielietotās inovatīvās sociālā darba metodes un ieguldījumu sociālā darba profesijas attīstībā.

Iesniegtās anketas vērtēs un uzvarētājus noteiks LM, Sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas izveidota žūrija.

Konkursu atbalsta TV3, viesnīcu „Hotel Jurmala Spa" un tirdzniecības centru „Domina shopping".

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv