Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Izdienas pensijas apliecības varēs saņemt plašāks cilvēku loks | 24.10.2013.

Plānots, ka izdienas pensijas apliecības varēs saņemt plašāks izdienas pensiju saņēmēju loks, pieprasot tās personīgi, pa pastu vai elektroniski, informē Labklājības ministrija (LM).

Turpmāk izdienas pensijas apliecības līdztekus iekšlietu jomas pārstāvjiem varēs saņemt arī kultūras darbinieki, diplomāti, prokurori, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonas, kurām piešķirta izdienas pensija. 

Šobrīd, lai saņemtu apliecību, cilvēkam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā klātienē jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāiesniedz fotogrāfija. Turpmāk plānots, ka iesniegumu varēs nosūtīt pa pastu vai iesniegt elektroniski. Papildu iesniegumam cilvēkam ir jāiesniedz arī fotogrāfija (3 x 4 cm).

Ja cilvēkam vairs nebūs tiesību saņemt izdienas pensiju (ja cilvēks atzīts par vainīgu tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā laikā, kad viņš bija attiecīgajā amatā), viņam būs pienākums viena mēneša laikā apliecību nodot VSAA.

Iepriekšminēto paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos Izdienas pensijas saņēmēja apliecības izsniegšanas kārtība, kas ceturtdien, 24.oktobrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē sadaļā Aktuāli - Izstrādes stadijā esošie projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Atgādinām, ka apliecība apstiprina to, ka cilvēks ir izdienas pensijas saņēmējs. Apliecību var izmantot, lai saņemtu atvieglojumus preču iegādē vai pakalpojumu saņemšanā, ja tādus piedāvā komersanti vai valsts pārvaldes institūcijas.

Pēc VSAA informācijas 2013.gada augustā izdienas pensijas saņēma 24 diplomāti, 111 prokurori, 154 mākslinieki. Nevienai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonai izdienas pensija pagaidām nav piešķirta.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.