Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valsts sociālās aprūpes centru darbiniekus mācīs novērtēt klientu pašaprūpes prasmes | 24.10.2013.

Labklājības ministrijā (LM) 29. un 30.oktobrī notiks mācības valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem par to, kā novērtēt centros dzīvojošo bērnu un pieaugušo cilvēku pašaprūpes un patstāvīgās dzīves prasmes. Tās organizētas izmēģinājuma projekta Priekšlikumi klientu grupēšanai un nepieciešamā pakalpojuma apjoma noteikšanai ietvaros.

Tāpat speciālistus mācīs noteikt nepieciešamo pakalpojumu apjomu pieaugušiem cilvēkiem un bērniem ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem, kā arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. To varēs darīt pēc tam, kad būs novērtētas klientu pašaprūpes, neatkarības un patstāvīgās dzīves prasmes.

Plānots, ka minētās mācības notiks arī visos valsts sociālās aprūpes centros tiem darbiniekiem, kas tieši veiks klientu novērtēšanas procesu.

LM uzsver, ka klientu pašaprūpes prasmju un neatkarības izvērtēšanas instrumenti iekļauti praktiskajās vadlīnijās profesionāļiem. Tās novembrī būs pieejamas LM interneta vietnē.

Līdztekus izmēģinājuma projekta ietvaros izstrādāta metodika un noteikti indikatori pakalpojuma kvalitātes novērtēšanai.

Izmēģinājuma projekts Priekšlikumi klientu grupēšanai un nepieciešamā pakalpojuma apjoma noteikšanai ir tikai pirmais solis ceļā uz situācijas uzlabošanu sociālās aprūpes sistēmā. Projekta realizācijai 2013.gadā kopumā plānots finansējums 56 tūkst. latu apmērā.

Atgādinām, ka LM izstrādājusi Pamatnostādnes sociālo pakalpojumu attīstībai 2014.-2020.gadam. To ieviešana ir paredzēta trīs rīcības virzienos - deinstitucionalizācija, sabiedrībā balstīti, pēctecīgi un klienta individuālajām vajadzībām atbilstoši sociālie pakalpojumi, kā arī efektīva sociālo pakalpojumu pārvaldība.

 

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.