darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Filmas „MISS REPRESENTATION” pirmizrāde un diskusija | 30.10.2013.

KINO BIZE // Rīgā, Skolas ielā 15 // 6.NOVEMBRĪ

Pasākuma programma:
16:00 - 17:30 Filmas pirmizrāde
17:30 - 18:00 Kafijas pauze
18:00- 19:30 Diskusija

 

2011.gadā ASV uzņemtās dokumentālās filmas „Miss Representation" centrā ir pētījums par sieviešu atspoguļojumu plašsaziņas līdzekļos - izklaides kultūrā, reklāmās, ziņu raidījumos un publiskajā telpā kopumā. Filmas sauklis „Tu nevari būt tā, ko tu neredzi" aktualizē jautājumu - kā mediji ietekmē nepietiekamo sieviešu reprezentāciju valsts pārvaldē, uzņēmējdarbībā un citās jomās?

Latvijas sabiedrībā valda stereotipi, kādai ir jābūt sievietei un kādam - vīrietim. Šos stereotipus lielā mērā ir radījuši un ikdienā „dzīvus" uztur plašsaziņas līdzekļi. Ikdienā uz vīriešiem tiek izdarīts spiediens būt veiksmīgiem, uzņēmīgiem, pelnošiem un emocionāli neiedragājamiem, tikmēr sievietes ir emocionālas un ēteriskas būtnes, kuras interesē skaistas kurpes un iknedēļas horoskops. Reklāmās sievietes tiek parādītas kā nedzīvi, pasīvi subjekti, greznumlietas vai balvas. Cik lielā mērā mediji Latvijā veido sabiedrisko domu un prasības pret sievietēm un vīriešiem? Kā šie kultivētie stereotipi ierobežo sievietes un vīrieša iespējas personiskajai izaugsmei un brīvībai?
 
Pēc filmas noskatīšanās aicinām uz diskusiju, kuras laikā skaidrosim: kā Latvijas medijos tiek atspoguļotas sievietes un vai mēs saskaramies ar līdzīgām problēmām kā ASV un citviet Eiropā. Diskusijas dalībnieki: LU SZF Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja, dzimtes pētniece Marita Zitmane, aģentūras MOOZ! radošais direktors Ēriks Stendzenieks, žurnāliste Baiba Strautmane, Playboy žurnālists Ivars Āboliņš, Monday.lv veidotāja Iluta Skrūzkalne, NEPLP pārstāvis Gints Grūbe. Diskusiju vada PROVIDUS pētniece Linda Curika.

Pasākums (tajā skaitā filmas pirmizrāde) ir bezmaksas. Vietu skaits KINO BIZE ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties dalībai diskusijā rakstot uz epastu linda.curika@providus.lv līdz 4.novembrim.

Diskusijas tiešraidi būs iespējams vērot sabiedriskās politikas portālā www.politika.lv

Projekts tiek realizēts ar ASV vēstniecības Mazo grantu programmas finansiālu atbalstu.