Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pozitīvi vērtē mūžizglītības projektu nodarbinātajiem | 01.11.2013.

esfieg.png - 11.92 KB

Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām" īstenošana norisinās sekmīgi. Šādu atzinumu ceturtdien, 31.oktobrī, pauda Labklājības ministrijas (LM) Apmācību komisija.

Paredzams, ka nodarbinātie cilvēki mūžizglītības pasākumos varēs turpināt iesaistīties līdz 2014.gada beigām, nevis tikai līdz nākamā gada 30.jūnijam, kā bija plānots iepriekš. Tādējādi papildus 2014.gadā savas prasmes vēl varēs papildināt 2 525 cilvēki.

Projekta īstenošanu kā sekmīgu vērtē gan nozaru eksperti un sociālie partneri, gan cilvēki, kuri iesaistījušies mūžizglītības apmācībās. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) veiktā kursu dalībnieku aptauja liecina, ka 97% mūžizglītības pasākuma dalībnieku mācības vērtē kā ļoti labas un labas.

NVA apkopotā statistika liecina, ka pieprasītākā apmācība joprojām ir saziņa svešvalodās, ko 2013.gada 9 mēnešos apguvis 2191 cilvēks. Tāpat populāras ir digitālās prasmes (2013.gadā - 184) un saziņa valsts valodā (2013.gadā - 147 dalībnieki).

Atgādinām, ka NVA īstenotais projekts „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām" ir paredzēts, lai veicinātu nodarbināto un pašnodarbināto cilvēku no 25 gadu vecuma, izņemot valsts civildienestā nodarbinātos, konkurētspēju, paplašinot mūžizglītības pieejamību visā Latvijas teritorijā.

Tāpat projekta mērķis ir ļaut cilvēkiem apgūt individuālajām un darba tirgus pieprasījumam atbilstošas zināšanas, prasmes un kompetences visā darba mūža garumā. Izmantojot kuponu sistēmu, izglītības programmu izvēlas pats nodarbinātais, nepieciešamības gadījumā sadarbojoties ar NVA karjeras konsultantu.

Projektu uzsāka 2010.gada aprīlī, tas turpināsies līdz 2014.gada decembrim. Kopumā tajā paredzēts iesaistīt 26 892 cilvēkus, tai skaitā 5 525 cilvēkus, izmantojot aktivitātei pieejamo virssaistību finansējumu. Līdz 2013.gada 30.septembrim projekta ietvaros apmācības uzsākuši 22,3 tūkstoši cilvēku, no viņiem vairāk nekā 18 tūkstoši mācības jau pabeiguši.

Projekta kopējais finansējums ir 5,44 miljoni latu, kā arī aktivitātei ir pieejams virssaistību finansējums viena miljona latu apmērā. Maksimālais attiecināmais ESF finansējuma apmērs projektā ir 100 procenti.

LM atgādina, ka apmācību jomas, izglītības programmas, profesijas un sociālās un profesionālās pamatprasmes, kurās nepieciešams veikt bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto cilvēku apmācību, kā arī konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu tematiskās jomas ne retāk kā reizi gadā nosaka labklājības ministra izveidota komisija.

Komisijas sastāvā iekļauti LM, Ekonomikas, Izglītības un zinātnes, Zemkopības ministrijas, NVA, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvji, kā arī eksperti.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv