Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Par pusgadu pagarinās mūžizglītības un algoto pagaidu darbu projektus | 26.11.2013.

esfieg.png - 11.92 KB

Pateicoties papildu finansējumam, par pusgadu, proti, līdz 2014.gada 31.decembrim, būs iespējams pagarināt Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētos mūžizglītības pasākumus nodarbinātajiem un pašnodarbinātajiem cilvēkiem.

Valdība otrdien, 26.novembrī, vienojās, ka ir iespējams pagarināt projektu „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām", ko līdz šim bija plānots īstenot līdz nākamā gada 30.jūnijam. Šim nolūkam piešķirts papildu finansējums 645 717 latu apmērā.

Papildu finansējums ļaus projektā, kura mērķis ir sniegt atbalstu mūžizglītības pieejamības paplašināšanai nodarbinātām un pašnodarbinātām personām, papildus iesaistīties 3692 cilvēkiem. Šajā projektā var apgūt profesionālās pilnveides programmas, kā arī neformālās izglītības programmas (piemēram, saziņu valsts valodā un svešvalodās, matemātiskās prasmes un pamatprasmes dabaszinībās un jaunajās tehnoloģijās, digitālās prasmes, mācīšanās, sociālās un pilsoniskās prasmes, pašiniciatīvu un uzņēmējdarbību).

Tāpat papildu finansējums 3 236 443 latu apmērā piešķirts projekta „Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās" īstenošanas pagarināšanai līdz 2014.gada 31.decembrim.

Tas nozīmē, ka šajā projektā, kas ļauj strādāt algotos pagaidu sabiedriskos darbus, papildus varēs iesaistīt 23 326 cilvēkus - tādus bezdarbniekus, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā vismaz sešus mēnešus. Pagaidu darbiem var pieteikties arī tādi cilvēki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.  


Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv