Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Apbalvoti labākie sociālie darbinieki Latvijā | 26.11.2013.

Svinīgā ceremonijā piektdien, 22.novembī, labklājības ministre Ilze Viņķele apbalvoja labākās sociālās darbinieces Latvijā - pirmās vietas laureāti Ilonu Džiguri no Balviem, otrās vietas ieguvēju Ingu Ābiķi no Ventspils un Sandru Darkevicu no Rīgas, kura ierindojās trešajā vietā.

Laureātes balvās saņēma skaistumkopšanas procedūras, SPA, vakariņas un nakšņošanu viesnīcā „Hotel Jurmala Spa", pārsteigumu no TV3 raidījuma „Ievas pārvērtības", kā arī dāvanu karti 300 latu vērtībā no tirdzniecības centra „Domina Shopping".

Konkursa laureāte Ilona Džigure ir Balvu novada domes Dzīvokļu komisijas locekle, kura palīdz risināt Balvu novada iedzīvotāju dzīvojamo telpu jautājumus. Viņa arī atbildīgi vada nakts patversmes darbu Balvos, kā arī pašas izstrādāto projektu „Dažādu mazākumtautību un sociālo grupu integrācijas un dzimumu līdztiesības skola", kura laikā Balvu pilsētas dažādu tautību un sociālo grupu iedzīvotājiem organizē izglītojošus pasākumus, veidojot dialogu ar valsts un pašvaldības institūciju amatpersonām. Projekta laikā izveidota Balvu dažādu tautību kopiena „Smaids", kurā savu interešu aizstāvībai darbojas dažādu tautību sievietes.

Savukārt Inga Ābiķe strādā Ventspils Krīzes centrā ģimenēm ar bērniem "Paspārne". Viņa strādā ar cilvēkiem, kuri saņem pakalpojumus valsts finansētajās sociālās rehabilitācijas programmās. Ingas sagatavotos sociālās rehabilitācijas plānus un to realizāciju šogad pakalpojumu kvalitātes auditori ir novērtējuši kā ļoti profesionālus. Inga aktīvi piedalās projektos, piemēram, nometnēs vardarbībā cietušiem bērniem, atbalsta grupās pusaudžiem un viņu vecākiem u.c.

Trešās vietas ieguvēja Sandra Darkēvica ir sociālais darbinieks darbā ar ģimenēm un bērniem. Viņa strādā Rīgas pilsētas Sociālā dienesta Latgales rajona nodaļas Teritoriālajā centrā "Avoti" un palīdz ģimenēm ar bērniem apgūt jaunas sociālās normas un lomas sociālo attiecību sistēmā. Kolēģi viņu raksturo kā inteliģentu, profesionālu darbinieci, kura darbā izmanto jaunas, radošas pieejas cilvēku problēmu risināšanā.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības specbalvu saņēma Rudīte Burova no Rīgas, kura strādā VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" par sociālo darbinieci. Rudīte ir pirmā sociālā darbiniece ārstniecības iestādē valstī. Viņa izstrādājusi vairākas nozīmīgas publikācijas par aktuāliem jautājumiem sociālajā un medicīnas jomā. Viņa arī vadījusi brīvprātīgo darbu slimnīcā.

Atgādinām, ka Labklājības ministrija (LM) šogad pirmo reizi izsludināja konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā", kurā tika pieteikti 49 pretendenti no visas Latvijas. Žūrija ir noteikusi konkursa laureātus, kuri saņems vērtīgas balvas. Vienlaikus Latvijas Pašvaldību savienība pasniegs arī savu specbalvu vienam no sociālajiem darbiniekiem.

Konkursā piedalās gan pašvaldību sociālo dienestu, gan dažādu sociālo pakalpojumu sniedzēju iestāžu darbinieki, tai skaitā arī struktūrvienību vadītāji. No lielākajām pilsētām visaktīvāk savus sociālos darbiniekus pieteica Rīga, Liepāja, Rēzekne, Jelgava, Ventspils. Savukārt aktīvākie novadi bijuši Jelgavas, Priekules, Tukuma, Daugavpils, Dobeles, Cēsu, Balvu, Rucavas, Babītes, Pāvilostas, Lielvārdes, Dagdas, Saldus, Ozolnieku, Kuldīgas, Krustpils, Rūjienas un Madonas novads.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, popularizēt sociālā darbinieka profesiju Latvijā.

Iesniegtās anketas vērtēja un uzvarētājus noteica LM, Sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas izveidota žūrija.

Konkursu atbalsta TV3, viesnīca „Hotel Jurmala Spa" un tirdzniecības centrs „Domina Shopping".
Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv