Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina paaugstināt pabalstu Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem | 21.08.2008.

Lai palielinātu Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un viņu ģimeņu ienākumus, Labklājības ministrija (LM) rosina ar nākamo gadu līdz 60 latiem paaugstināt valsts sociālo pabalstu Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.

Tas nozīmē, ka no 2009.gada 1.janvāra Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem noteikta invaliditāte saistībā ar līdzdalību Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos, kā arī mirušo dalībnieku ģimenes līdzšinējo 45 latu vietā saņemtu 60 latu pabalstu.

To paredz LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par valsts sociālo pabalstu Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un mirušo Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ģimenēm. Grozījumi šodien, 21.augustā, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē un vēl būs jāapstiprina valdībā.

Atgādinām, ka LM rosina no nākamā gada līdz 60 latiem paaugstināt arī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu.

Tā kā valsts sociālais pabalsts Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībniekiem un viņu ģimenēm nedrīkst būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, minētie noteikumi tiktu saskaņoti ar Ministru kabineta noteikumiem par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas departamenta direktore, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv

Ilze Svikliņa, Komunikāciju departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv