darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Vērtēs iniciatīvas bērnu veselības un izglītības uzlabošanai | 04.12.2013.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē ceturtdien, 5.decembrī, diskutēs par reemigrācijas politiku, bērnu un mātes veselības uzlabošanu, kā arī izglītības jautājumiem un elektronisko mācību līdzekļu nodrošinājumu.

Veselības ministrijas pārstāvis informēs par mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna 2012.-2014. gadam ieviešanas gaitu. Savukārt Ekonomikas ministrijas iepazīstinās ar reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu 2013.-2016. gadam.

Tāpat tiks analizēta Lietuvas pieredze, izskatot valstī pieejamās izglītības iestādes un kopējo izglītības sistēmu reemigrējušiem bērniem. Vienlaikus Izglītības un zinātnes ministrija ziņos par veiktajiem grozījumiem normatīvajā regulējumā un praktiskās sagatavošanās rezultātiem elektronisko mācību līdzekļu nodrošinājumam un pieejamībai skolēniem, sākot ar 2013./2014. mācību gadu.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Būtiskākie lēmumi, par ko vienojusies padome iepriekšējās sēdēs, ir sociālo iemaksu pensijas kapitālā dubultošana vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērā daudzbērnu ģimenēm un citi jautājumi.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Saeimas komisiju deputāti,  kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes,  Latvijas Zinātņu akadēmijas, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām.

Demogrāfisko lietu padomes sēde notiks 5. decembrī plkst. 15.00 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3. stāvā).

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes - preses brīfings, kurā sēdes dalībnieki atbildēs uz žurnālistu jautājumiem (notiks pie Ministru prezidentu zāles).


Informāciju sagatavoja:
Liene Užule, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv.