darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrija iepazīstinās ar priekšlikumiem sociālās drošības sistēmas pilnveidei | 06.12.2013.

Otrdien, 10. decembrī, plkst. 10.00 Labklājības ministrijā mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar informatīvo ziņojumu „Priekšlikumi sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai". Preses konferencē piedalīsies labklājības ministre Ilze Viņķele un Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Informatīvais ziņojums tiks izmantots, lai veiktu sociālās palīdzības sistēmas reformu, pakāpeniski pārejot no pasīvās jeb pabalstu sociālās palīdzības sistēmas uz aktīvo jeb klientu motivējošo un savas situācijas uzlabošanā iesaistīto sistēmu, lai ar pieejamajiem resursiem nodrošinātu iespējami lielāku pievienoto vērtību klientiem un sabiedrībai kopumā.

Informatīvajā ziņojumā ietvertie priekšlikumi sociālās drošibas sistēmas pilnveidei ir pierādījumos balstīti, par pamatu ņemot Pasaules Bankas pētījumu „Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais vai trūcīgais?"

Ministrija izstrādājusi gan iespējamos minimālā nodrošinājuma līmeņa aprēķina variantus, gan ieteikumus, kā to turpmāk saistīt ar valsts sociālo apdrošināšanas sistēmu, valsts un pašvaldību sociālajiem pabalstiem un sociālo palīdzību.

„Ja Latvijas valdība un pašvaldību vadītāji turpmāko divu gadu laikā spēs vienoties par tādu sociālās palīdzības sistēmu, kur katra aktivitāte ir pamatota ar reālu noteikto minimālo nodrošinājuma līmeni un ņemti vērā ziņojuma ieteikumi, mums būs viena no progresīvākajām sociālās palīdzības sistēmām Eiropā, kuras centrā ir cilvēks ar viņa individuālajām iespējām un vajadzībām," informatīvā ziņojuma būtību skaidro ministre Ilze Viņķele.

Preses konference notiks Labklājības ministrijas 6. stāva zālē, Skolas ielā 28.

Papildu informācija:

Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv