darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM konstatē pārkāpumus RSAC „Gaiļezers” | 09.12.2013.

Veicot pārbaudi Rīgas sociālās aprūpes centrā (RSAC) „Gaiļezers", Labklājības ministrija (LM) konstatējusi nopietnus pārkāpumus. LM ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību un turpinās iesākto pārbaudi.

LM, pārbaudot kādas privātpersonas sūdzību, konstatējusi, ka RSAC „Gaiļezers" veikta klientes - gados vecas sievietes - nelikumīga fiksēšana pie guļvietas, tādējādi ierobežojot viņas kustību brīvību. LM Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta speciālisti secinājuši, ka fiksācijas jostas ir iegādātas vairumā, tāpēc pastāv iespēja, ka klientu fiksēšana pie guļvietām ir bijusi ierasta prakse.

RSAC „Gaiļezers" ir Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāde. Pamatojoties uz Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu, pašlaik no amata ir atstādināta RSAC „Gaiļezers" direktore Ļubova Zaka.

RSAC „Gaiļezers" ir ilgstošas sociālās rehabilitācijas un sociālās aprūpes iestāde. Pansionātā nodrošina pilnu aprūpi cilvēkiem, kuri vecuma vai veselības stāvokļa dēļ paši nevar sevi aprūpēt. LM atgādina, ka saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām" pašvaldība, šai gadījumā - Rīgas dome - ir atbildīga par tās dibināto iestāžu darbību.

LM uzsāktā pārbaude turpināsies līdz 2014.gada 20.janvārim. LM informēs sabiedrību par pārbaudes rezultātiem, līdzko tā būs noslēgusies.

Sākot ar 2014.gada 2.janvāri, LM interneta vietnē „www.lm.gov.lv" izveidos sadaļu „Konstatētie sociālo pakalpojumu sniedzēju pārkāpumi". Tajā publicēsim informāciju par pārkāpumiem, kuri apdraud klientu dzīvību, veselību vai drošību. Tādējādi sabiedrībai būs pieejama informācija par negodprātīgiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem.

Atgādinām, ka viens no LM uzdevumiem ir kontrolēt sociālo pakalpojumu sniedzēju, tai skaitā sociālās aprūpes centru, atbildību normatīvo aktu prasībām.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv