darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Izdienas pensijas apliecību saņems plašāks cilvēku loks | 10.12.2013.

Izdienas pensijas saņēmēja apliecības varēs saņemt plašāks izdienas pensiju saņēmēju loks. Apliecības varēs saņemt, pieprasot tās personīgi, pa pastu vai elektroniski, informē Labklājības ministrija (LM).

Turpmāk izdienas pensijas saņēmēja apliecības līdztekus iekšlietu jomas pārstāvjiem varēs saņemt arī kultūras darbinieki, diplomāti, prokurori, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonas, kurām piešķirta izdienas pensija. 

Šobrīd, lai saņemtu apliecību, cilvēkam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā klātienē jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāiesniedz fotogrāfija. Turpmāk plānots, ka iesniegumu varēs nosūtīt pa pastu vai iesniegt elektroniski. Papildu iesniegumam cilvēkam ir jāiesniedz arī fotogrāfija (3 x 4 cm).

Ja cilvēkam vairs nebūs tiesību saņemt izdienas pensiju (ja cilvēks atzīts par vainīgu tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā laikā, kad viņš bija attiecīgajā amatā), viņam būs pienākums viena mēneša laikā apliecību nodot VSAA.

Iepriekšminēto paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos „Izdienas pensijas saņēmēja apliecības izsniegšanas kārtība", ko otrdien, 10.decembrī, apstiprināja valdība.

Atgādinām, ka apliecība apstiprina to, ka cilvēks ir izdienas pensijas saņēmējs. Apliecību var izmantot, lai saņemtu atvieglojumus preču iegādē vai pakalpojumu saņemšanā, ja tādus piedāvā komersanti vai valsts pārvaldes institūcijas.

VSAA informācija liecina, ka 2013.gada augustā izdienas pensijas saņēma 24 diplomāti, 111 prokurori, 154 mākslinieki. Nevienai KNAB amatpersonai izdienas pensija līdz šim nav piešķirta.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv