darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valsts sociālās aprūpes centra Vidzeme filiālē Rūja atklāts veselības punkts | 13.01.2014.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) „Vidzeme" filiālē „Rūja" piektdien, 10.janvārī, atklāja jaunizveidoto veselības punktu, informē Labklājības ministrija (LM).

Veselības punkta mērķis ir uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību filiāles klientiem ar smagiem veselības traucējumiem.

Veselības punktā ir izveidotas atsevišķas telpas, iegādātas medicīnas iekārtas (skābekļa koncentrators, pacientu monitors, elektrokardiogrāfs) klientu veselības stāvokļa uzturēšanai un novērošanai, iekārtots procedūru kabinets un atsevišķa telpa klientiem ar neskaidrām diagnozēm un izolēšanai, līdz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ierašanās brīdim. Iekārtots sanitārais mezgls, nodrošinot piekļuvi klientiem ar kustību traucējumiem, dušas telpa, piemērota gulošu klientu mazgāšanai. Medicīnas māsu dežūrpostenī sagatavots viss darbam nepieciešamais, paredzēta vieta arī dežūrpersonāla atpūtai.

Saistībā ar to, ka filiālē ir arī klienti, kuriem nepieciešama paliatīvā aprūpe, veselības punktā izveidota un aprīkota paliatīvās aprūpes nodaļa ar četrām gultasvietām. Paliatīvās aprūpes nodaļas mērķis ir sniegt pakalpojumu klientiem ar akūtiem, smagiem veselības traucējumiem, kuriem nepieciešama pastāvīga medicīnas personāla uzraudzība un palīdzība. Lai ārstēšanās process būtu patīkamāks, nodaļā ir radīta klientiem mājīga vide un atmosfēra.

Kopumā plānots izveidot piecus veselības punktus jeb katrā VSAC vienu, paredzot šim mērķim 76 107 Ls (108 242 eiro) apmērā. Tāpat, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, ir iegādāti 5 speciāli aprīkoti mikroautobusi kopumā 100 000 Ls (142 287 euro) apmērā.

Līdz šim jau ir izveidoti veselības punkti VSAC „Kurzeme" filiālē „Liepāja", VSAC „Rīga" filiālēs un VSAC „Latgale" filiālēs (izņemot filiāli „Lubāna"), veikti pasākumi jau izveidoto veselības punktu sakārtošanai atbilstoši prasībām, kas stājās spēkā 2014.gada 1.janvārī. Savukārt VSAC „Zemgale" filiālēs „Jelgava" un „Īle" veselības punktu izveide vēl turpinās.
Vienlaikus iegādāti 5 mikroautobusi, cilvēku ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, t.sk. gulošu klientu pārvadāšanai.

VSAC „Vidzeme" filiālē „Rūja" sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņem klienti ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, 1. un 2. grupas invalīdi. Vienlaikus klientiem ar psihiskām saslimšanām ir arī smagas somatiska rakstura saslimšanas, t.sk. tādas, kuras prasa regulāru ārstēšanu un manipulāciju veikšanu, bet kura laikā nav nepieciešams atrasties ārstniecības iestādē - stacionārā. 


Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.