darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Aktualizēts Profesiju klasifikators | 14.01.2014.

Valdība otrdien, 14.janvārī, vienojās aktualizēt grozījumus Profesiju klasifikatorā, ņemot vērā Labklājības ministrijā (LM) saņemtos priekšlikumus par nepieciešamajām izmaiņām tajā.

Saskaņā ar AS DNB bankas, SIA „Bendikas Kantoris", SIA „ARKOLAT", Latvijas Jūras administrācijas, Latvijas Universitātes aģentūras „LU Latvijas vēstures institūts", Latvijas Vīnziņu asociācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Dizaineru savienības u.c. priekšlikumiem Profesiju klasifikatorā iekļautas jaunas profesijas dažādās jomās.

Piemēram, iekļautas tādas profesijas kā Reklamācijas speciālists, Pārdošanas speciālista asistents, Kuģu inspekciju koordinētājs, Dendrohronologs, Vīnzinis, u.c. Jauno profesiju nosaukumu un kodu izmaiņas atspoguļotas noteikumu pielikumā tabulas veidā.

Vienlaikus Profesiju klasifikators papildināts ar 33 profesiju standartu projektiem, piemēram, Programmētājs, Sociologs, Būvniecības tāmju inženieris, Ķīmijas tehniķis, Viesmīlis u.c. Tie saskaņoti ar Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomi.

Tāpat grozīts profesijas standarta nosaukums „SPA meistars" uz nosaukumu „SPA speciālists".

Iepriekšminēto paredz valdībā apstiprinātie Ministru kabineta Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību.

Profesiju klasifikators ir sistematizēts profesiju (arodu, amatu, specialitāšu) saraksts, kas veidots, lai nodrošinātu starptautiskajai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu

LM atgādina, ja darba devēji ir konstatējuši, ka no jaunā Profesiju klasifikatora ir izslēgtas uzņēmumam vajadzīgās profesijas vai arī tajā nepieciešams iekļaut jaunas profesijas, priekšlikumi par nepieciešamajām izmaiņām Profesiju klasifikatorā darba devējiem jāiesniedz LM. Tie jāsūta uz oficiālo mājas lapas adresi lm@lm.gov.lv.
Iesniedzot priekšlikumus par jaunu profesiju iekļaušanu klasifikatorā, ir jānorāda profesijas nosaukums, pamatojums tās nepieciešamībai (amata apraksts, profesijas standarts, u.c.), profesijas paredzamā vieta klasifikācijā, kā arī profesijas profesionālās darbības pamatuzdevumu apraksts.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.