darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM aicina ekspertus pieteikties pirmslaulību mācību programmas izstrādei | 07.02.2014.

Labklājības ministrija (LM) aicina līdz 2014.gada 20.februārim pieteikties nevalstiskās organizācijas, uzņēmumus un ekspertus, kas ir gatavi izstrādāt pirmslaulību mācību programmu pāriem, kuri gatavojas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā. 

Interesenti pieteikumus dalībai programmas izstrādē, norādot iespējamo ekspertu vārdus, var sūtīt uz e-pastu Baiba.Abersone@lm.gov.lv.

Mācību programmas izstrādes ietvaros sākotnēji paredzēts veikt aptauju, lai noskaidrotu ekspertu un jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem viedokli par laulību reģistrēšanas šķēršļiem un iespējamiem risinājumiem, kā arī par riskiem, dzīvojot kopdzīvē bez laulības reģistrēšanas. Vienlaikus nepieciešams noskaidrot arī jauniešu vecāku ģimenes modeli. Paredzēts, ka aptaujā piedalīsies ne mazāk kā 1000 jauniešu.

Savukārt, izstrādājot pirmslaulību mācību programmu jaunajiem pāriem, tajā būs jāiekļauj informācija par civiltiesiskajiem, psiholoģiskajiem, sadzīves u.c. aspektiem, kā arī par civiltiesiskajām sekām īpaši attiecībā uz bērniem, ja pāris nedzīvo laulībā.

Pirms programmas īstenošanas ir plānots to arī praktiski pārbaudīt, sākotnēji apmācot 5 pārus jeb 10 cilvēkus, kuri apliecinājuši vēlmi laulāties. Vienlaikus programmas izstrādātājam būs jāsniedz priekšlikumi, ja tā būs jāpilnveido. Tāpat programmas izstrādātājam sadarbībā ar Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentu būs jānodrošina izglītojošs seminārs dzimtsarakstu nodaļu speciālistiem.

Programmu plānots izstrādāt līdz 2014.gada 30.aprīlim. Savukārt to varētu sākt īstenot 2014.gada rudenī.

Atgādinām, ka Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēs 2011. - 2017.gadam viens no mērķiem ir stiprināt laulību un izglītot jaunos vecākus par laulības nozīmi, atbildību, pienākumiem un tiesībām, veidojot ģimeni un rūpējoties par saviem bērniem.


Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv