Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Vērtēs iedzīvotāju attīstību un demogrāfijas izaicinājumus | 11.02.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis savā konferences Iedzīvotāju attīstība un demogrāfiskās politikas izaicinājumi atklāšanas uzrunā pauda gandarījumu, ka zinātnes un politikas veidotāji satiekas tik plaši pārstāvētā forumā, lai diskutētu ne tikai par dzimstības veicināšanu, bet arī par iedzīvotāju reģionālo mobilitāti, bērnu veselību, darba un ģimenes dzīves saskaņošanu un citiem demogrāfijas aspektiem.

Demogrāfijas jautājumiem veltīto 72.zinātnisko konferenci 11. un 12.februārī rīko Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM). Tajā piedalās nevalstiskās organizācijas, zinātnieki, pētnieki, politiķi, plašsaziņas līdzekļu un valsts pārvaldes pārstāvji u.c.

Pasākuma pirmās dienas tematika ir veltīta demogrāfijas zinātnei un demogrāfiskās situācijas izpētes un prognožu zinātniskajiem aspektiem, kā arī iedzīvotāju reģionālajai mobilitātei un diasporas politikai Latvijā. Pasākumā uzstāsies LU, Tallinas Universitātes, Igaunijas demogrāfisko pētījumu institūta, Maksa Planka Demogrāfisko pētījumu institūta un citu institūtu pārstāvji, kā arī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos.

„Viens no būtiskākajiem uzdevumiem, kas Labklājības ministrijai jāizstrādā jau šī gada pirmajā pusē, ir valsts atbalsta programma ģimenēm pirmā mājokļa iegādei. Kā nākamo es izvirzītu jau ar 2015. gadu atgriezties pie ģimenes valsts pabalsta diferenciācijas daudzbērnu ģimenēm. Un visbeidzot - ģimenēm labvēlīgas nodokļu politikas un tāda pakalpojumu klāsta nodrošināšanu, kas ietver gan tiešo atbalstu ģimenei, gan veicina ģimenes un darba dzīves saskaņošanu," uzsvēra U.Augulis.

Ministrs norādīja, ka, kaut arī materiālais atbalsts ģimenēm ar bērniem ir svarīga lieta, to nevajadzētu akcentēt kā vienīgo un galveno dzimstību veicinošo faktoru. Drošība, stabilitāte un atbalsts ir tie atslēgas vārdi sabiedrības ticības nostiprināšanai, ka Latvijas nākotne ir mūsu bērni.

Konferences otrā diena būs veltīta publisko politiku ietekmes izvērtējumam attiecībā uz iedzīvotāju reproduktīvu uzvedību un ģimenes plānošanu, tai skaitā demogrāfiskiem, sociāliem, veselības aprūpes un dzimumu līdztiesības aspektiem. Šajā sadaļā uzstāsies LM, Veselības ministrijas, Eiropas dzimumu līdztiesības institūta un dažādu pētniecisku organizāciju pārstāvji.

Konferences noslēgumā 12.februārī norisināsies valsts pārvaldes institūciju, pašvaldību, nevalstisko organizāciju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvju apaļā galda diskusija Nepieciešamās izmaiņas publiskajā politikā un sabiedrības attieksmē, veidojot ģimenei draudzīgo sociālo vidi.

Līdz ar to aicinām žurnālistus pieteikties dalībai apaļā galda diskusijā 12.02. no plkst. 15.30 līdz plkst. 17.00 pa tālruni 67021666 vai e-pastā liene.uzule@lm.gov.lv. Pasākuma laikā būs nodrošināta video un foto iespēja.

Konference abas dienas  norisinās LU Mazajā aulā no plkst.10.00. līdz 17.00.


Informāciju sagatavoja:
Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv