darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ministre I. Purne ar sociālās aprūpes centru vadītājiem pārrunā ugunsdrošības jautājumus | 19.02.2008.

19.02.2008. Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS) šodien, 19. februārī tikās ar valsts sociālās aprūpes centru vadību, lai uzklausītu informāciju par ugunsdrošības situāciju šajos centros.

„Kopš ugunsnelaimes sociālās aprūpes centrā „Reģi" ir pagājis gads, tāpēc bija būtiski noskaidrot, kā aprūpes centri ir organizējuši savu darbu, lai izslēgtu līdzīgu nelaimes gadījumu atkārtošanos. Mani priecē tas, ka aprūpes centri ir aktīvi iesaistījušies ugunsdrošības jautājumu sakārtošanā," norāda I. Purne.

Valsts sociālās aprūpes centros veikta virkne pasākumu, piemēram, apgūtas ugunsdrošības mācību programmas; centros nodrošināts ugunsdzēšamo aparātu skaits un ugunsdzēšamā aprīkojuma iegāde; veikta atkārtota iespējamā ugunsgrēka riska novērtēšana; aktualizēti centru rīcības plāni ugunsgrēka gadījumam;  veikta klientu uzraudzība, nodrošinot ne mazāk kā divu personu dežūru katrā no ēkām.

Tomēr, lai pilnībā sakārtotu valsts sociālās aprūpes centru stāvokli ugunsdrošības jautājumos, vairākos aprūpes centros vēl ir nepieciešams uzstādīt automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu, nodrošināt ārējo ugunsdzēsības ūdens apgādi, kā arī apstrādāt koka konstrukcijas, degtspējīgus materiālus un dūmvadus ar ugunsdrošiem aizsarglīdzekļiem.

Labklājības ministrija ir veikusi visas nepieciešamās darbības, lai atbilstoši valdības noteiktiem uzdevumiem un termiņiem varētu uzsākt Kuldīgas rajona Gudeniekos esošā bērnudārza rekonstrukciju un piemērošanu sociālās aprūpes centra „Reģi" klientu vajadzībām.

Šobrīd, balstoties uz bērnudārza ēkas tehniskās apsekošanas slēdzienu, ir izstrādāts tehniskais projekts ēkas rekonstrukcijai, un būvniecības izmaksu tāme ir saskaņota ar Ekonomikas ministriju. Līdz ar to Labklājības ministrija ir veikusi visus ar  rekonstrukcijas uzsākšanu  saistītos priekšdarbus.

Lai uzsāktu rekonstrukcijas darbus pēc iespējas ātrāk, Labklājības ministrija lūgs valdību piešķirt nepieciešamo finansējumu rekonstrukcijas uzsākšanai  1,6 milj. latu apmērā.

Saskaņā ar rekonstrukcijas projektu jaunajā sociālās aprūpes centrā „Saulrīti" varēs izmitināt 60 cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem, nodrošinot viņiem kvalitatīvus sociālās aprūpes pakalpojumus.

Šobrīd lielākā daļa „Reģu" klientu ir atraduši mājvietu kādā no citiem sociālās aprūpes centriem un sarunās nereti ir izteikuši vēlmi palikt šajos sociālās aprūpes centros.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv