darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Kļūs zināmi pētījuma dati par vardarbību pret sievietēm | 28.02.2014.

Plānots, ka 5.martā Eiropas Savienības (ES) Pamattiesību aģentūra iepazīstinās ar liela mēroga pētījuma par vardarbību pret sievietēm rezultātiem, informē Labklājības ministrija (LM).

Šis ir pirmais un lielākais ES mēroga pētījums, kurš analizē vardarbības pret sievietēm apmērus un veidus. Pētījums veikts, klātienē aptaujājot 42 000 sievietes 28 Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijā. Līdz šim Latvijā pētījumi par vardarbības izplatību pret sievietēm nav veikti.

Provizoriskie pētījuma rezultāti norāda uz to, ka divas trešdaļas sieviešu, kas cieta no fiziskas un/ vai seksuālas vardarbības, neziņoja policijai vai kādām citām institūcijām pat pēc visnopietnākā vardarbības akta savā dzīvē. Tādejādi vardarbības pret sievietēm apmērs bieži vien netiek atspoguļots oficiālajā statistikā. Nepieciešams veicināt izpratni par šo problēmu, lai to mazinātu, uzsver pētījuma autori.

5.martā no plkst. 8:00-12:15 pēc Latvijas laika ES Pamattiesību aģentūras mājaslapā http://fra.europa.eu/en būs iespēja tiešsaistē no Briseles redzēt konferenci Vardarbība pret sievietēm ES: pāridarījumi mājās, darbā, sabiedriskajās vietās un interneta vidē (Violence against women across the EU: abuse at home, at work, in public and online). Šajā konferencē iepazīstinās ar pētījuma rezultātiem.

Arī LM ikgadējie dati par vardarbību ģimenē gadījumiem, norāda uz to, ka vardarbība pret sievietēm ģimenē ir ļoti bieža parādība. Tās reālie apmēri varētu būt daudz plašāki nekā uzrāda oficiālie dati. Šādu informāciju par katru gadu LM apkopo informatīvajā ziņojumā par vardarbības ģimenē gadījumiem, to izplatību un dinamiku.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas, policija katru dienu saņem vidēji 13 izsaukumus par konfliktiem ģimenē, bet kriminālprocess tiek ierosināts aptuveni 3% gadījumos. Tāpat Latvijā pēdējo trīs gadu laikā ģimenēs noslepkavotas vismaz 16 sievietes un vairāk kā 60 sakropļotas.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Renāte Andersone, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, renate.andersone@lm.gov.lv