darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM ieviesīs informācijas sistēmu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai | 13.03.2014.

3logo.png - 27.03 KB

Labklājības ministrija (LM) plāno ieviest Valsts sociālās politikas monitoringa sistēmu, samazinot administratīvu slogu dokumentu apritē un ieviešot jaunus e-pakalpojumus. Tādejādi varēs samazināt gan iedzīvotāju gaidīšanas ilgumu rindā uz sociālajiem pakalpojumiem, gan laiku iesniegumu apstrādei, gan arī atvieglos informācijas saņemšanu no sociālo pakalpojumu sniedzējiem.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta noteikumu projekts Valsts sociālās politikas monitoringa informācijas sistēmas noteikumi. Projekts ceturtdien, 13.martā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl ir jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Sistēmā plānots iekļaut dažāda veida informāciju, t.sk. informāciju par trūcīgām un maznodrošinātām personām, sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņēmējiem, kā arī informāciju par sociālo pakalpojumu sniedzējiem un to veiktajām pārbaudēm.

Tāpat paredzēts izveidot e-pakalpojumus, kas nodrošinās attālinātu piekļuvi (pašam cilvēkam un pakalpojumu sniedzējam) informācijai par saviem sociālajiem pakalpojumiem. Tādā veidā iedzīvotāji varēs pieteikties rindā uz valsts finansētajiem sociālajiem pakalpojumiem, sekot līdzi savai rindai, iesniegt sūdzību par sociālo pakalpojumu sniedzēja darba kvalitāti.

Vienlaikus iecerēts, ka sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniedzēji varēs LM elektroniski iesniegt arī pārskatus un atskaites.

Plānots, ka pakalpojuma datus sistēmā apstrādās LM un pašvaldību sociālie dienesti. Personu datus pārbaudīs tiešsaistē, izmantojot pieslēgumus Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas Invaliditātes informācijas sistēmai un Iedzīvotāju reģistram.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē sadaļā Aktuāli - Izstrādes stadijā esošie projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Sistēma izstrādāta Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Sociālās politikas monitoringa sistēmas pilnveide - SPP vienotās informācijas sistēmas izstrāde, ieviešana un e-pakalpojumu attīstīšana ietvaros.

Atgādinām, ka viens no likumdošanā noteiktajiem LM uzdevumiem sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā ir veidot un uzturēt Valsts sociālās politikas monitoringa informācijas sistēmu, kas ir valsts informācijas sistēmas sastāvdaļa.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv