darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Diskutēs par nepieciešamo atbalstu ģimenēm ar bērniem | 17.03.2014.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē trešdien, 19.martā, diskutēs par nepieciešamajiem pasākumiem atbalsta sniegšanā ģimenēm ar bērniem, kā arī jautājumiem, kas saistīti ar daudzbērnu ģimeņu statusu. Sēdi vadīs Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Sēdes laikā klātesošos iepazīstinās ar pētījuma Tautas ataudzi ietekmējošie faktori rezultātiem. Savukārt Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji informēs par Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu 2011. - 2017.gadam Rīcības plāna īstenošanu 2012. - 2014.gadā, kā arī turpmāk plānotajām aktivitātēm.

Tāpat LM informēs par konferencē Iedzīvotāju attīstība un demogrāfiskās politikas izaicinājumi gūtajām atziņām un priekšlikumiem.

Savukārt sanāksmes izskaņā plānota diskusija par iniciatīvu paplašināt daudzbērnu ģimeņu definīciju un iespējamiem variantiem statusa apliecināšanai.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Būtiskākie lēmumi, par ko vienojusies padome iepriekšējās sēdēs, ir sociālo iemaksu pensijas kapitālā dubultošana vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērā daudzbērnu ģimenēm un citi jautājumi.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Saeimas komisiju deputāti,  kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes,  Latvijas Zinātņu akadēmijas, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām.

Demogrāfisko lietu padomes sēde notiks 19.martā plkst. 13.30 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3. stāvā).

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes - preses brīfings, kurā sēdes dalībnieki atbildēs uz žurnālistu jautājumiem (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv