darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis piedalīsies augstākā līmeņa ES sociālajā samitā izaugsmei un nodarbinātībai | 20.03.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 20.martā, Briselē (Beļģijā) piedalīsies augstākā līmeņa Trīspusējā sociālajā samitā izaugsmei un nodarbinātībai.

 

Samitā piedalīsies Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs (Herman van Rompuy), Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barozu (José Manuel Barroso), kā arī Eiropas Savienības Padomes (ES) Prezidentūras augstākās amatpersonas, divu nākamo Prezidentūru pārstāvji, darba devēju un arodbiedrību pārstāvji. Pasākums ir augstākā līmeņa sociālā dialoga platforma. Tā mērķis ir sekmēt sarunas ES līmenī un turpināt diskusijas par Eiropa 2020 stratēģijas ieviešanas jautājumiem.

Dalība samitā būs nozīmīgs ieguvums, gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015.gada pirmajā pusgadā, kad Latvijai būs vadošā loma arī samita norisē.

Samita laikā U.Augulis norādīs, ka, neraugoties uz ekonomiskās atlabšanas pazīmēm, ES joprojām vērojams salīdzinoši augsts bezdarba līmenis, sabiedrības nevienlīdzība un nozīmīgs nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits. Līdz ar to būtiski ne tikai turpināt izaugsmes atjaunošanu, bet vienlaikus risināt jautājumus saistībā ar nabadzību un sociālo atstumtību.

Tāpat ministrs uzsvērs, ka jauniešu bezdarba mazināšana joprojām ir nozīmīgs politikas dienas kārtības jautājums. Tomēr vienlaikus viņš aicinās pievērst uzmanību arī citu sabiedrības grupu iekļaušanai darba tirgū. Nepieciešama aktīva rīcība ilgstošo bezdarbnieku, cilvēku ar invaliditāti, pirmspensijas vecuma cilvēku un citu grupu iekļaušanai darba tirgū. Plānojot Latvijas prezidentūras prioritātes nodarbinātības un sociālās politikas jomā, uzsvars tiks likts uz iekļaujošu un ilgtspējīgu dalību darba tirgū, pārliecināts U.Augulis.

Savukārt, lai sekmētu Eiropa 2020 stratēģijas pilnveidi, ir jāstiprina sociālais dialogs ar sociālajiem partneriem, īpaši nacionālā līmenī.

Trīspusējais sociālais samits notiek divas reizes gadā, tieši pirms Eiropadomes sanāksmes, tādējādi nodrošinot viedokļu apmaiņu ar sociālajiem partneriem par aktuālajiem, Eiropadomes darba kārtības jautājumiem. Samita uzdevums ir nodrošināt saikni starp Eiropadomi, ES Padomi, Eiropas Komisiju un sociālajiem partneriem.

 

Papildu informācija:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv