darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs pārrunā ar veselības ministri turamāko sadarbību | 03.04.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis tikās ar veselības ministri Ingrīdu Circeni, lai pārrunātu aktuālo nozarē un vienotos par turpmāko sadarbību.

Labklājības ministrs informēja, ka pērn ir pieaudzis 1.grupas invaliditātes jeb cilvēku ar ļoti smagu invaliditāti skaits. Pirmreizēji 1.grupas invaliditāte pagājušogad noteikta par 17,8% vairāk kā 2012.gadā. Šo jautājumu varētu risināt, ja cilvēki savlaicīgi vērstos pie ārsta, kā arī tiktu nodrošināta pilnvērtīga un savlaicīga medicīniskā rehabilitācija, atjaunojot darba spējas un maksimāli samazinot invaliditātes risku, uzsvēra U.Augulis.

Veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka krīzes laikā dramatiski samazinātais finansējums medicīniskajai rehabilitācijai nenodrošina pilnvērtīgu pacienta veselības aprūpi. Situācijas risināšanai ir izveidota speciāla programma prognozējamās invaliditātes novēršanai cilvēkiem darbspējīgajā vecumā. Veselības ministre norādīja, ka jau 2012.gadā programmā papildus tika novirzīti 1,4 miljoni eiro. Programma tiek tupināta, un tās ietvaros pagājušajā gadā 1100 pacientiem tika sniegta nepieciešamā palīdzība, mazinot vai novēršot invaliditātes risku.

Tikšanās laikā puses pārrunāja nepieciešamību sniegt Veselības ministrijai priekšlikumus par iespējām un virzieniem prognozējamās invaliditātes programmas paplašināšanai.

Tāpat U.Augulis norādīja, ka pašlaik notiek aktīvs darbs, lai sagatavotu normatīvus jaunās un pilnveidotās invaliditātes sistēmas ieviešanai sākot no 2015.gada. Tajā uzsvaru liks uz cilvēka darbaspēju novērtēšanu, proti, ekspertīze vērtēs ne tikai diagnozi un veselības zaudējumu, bet izvērtēs katra cilvēka darba spējas un to zudumu. Tādējādi objektīvi novērtēs cilvēka veselības stāvokli un funkcionēšanas ierobežojumus, kā arī iespējamo potenciālu atgriezties darba tirgū, nosakot papildu nepieciešamos rehabilitācijas pakalpojumus.

Abu nozaru ministri bija vienisprātis, ka jāturpina darbs pie medicīniskās un sociālās rehabilitācijas pilnveides bērniem un jauniešiem, kuriem ir atkarība no narkotiskām un psihotropām vielām.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv