Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno izmaiņas valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanā | 03.04.2014.

Plānots, ka cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, būs iespēja saņemt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši nepieciešamo pensionēšanās vecumu. Labklājības ministrija norāda, ka tādējādi cilvēkiem būs nodrošināti nepieciešamie iztikas līdzekļi.

Iepriekšminēto paredz likumprojekts Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā. Projekts ceturtdien, 3.aprīlī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl ir jāsaskaņo ar ministrijām, jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

Ar likumprojektu var iepazīties LM interneta vietnē sadaļā Aktuāli - Izstrādes stadijā esošie projekti: http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju invalīdiem) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību. Tāpat to piešķir, ja cilvēks nav nodarbināts (nav uzskatāms par darba ņēmēju vai pašnodarbināto) un par pieciem gadiem ir pārsniedzis pensijas vecumu.

Atbilstoši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem 2013.gadā vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 557 cilvēki, vidējais piešķirtais pabalsta apmērs - 64,03 eiro.

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv