darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM parlamentārā sekretāre Atēnās diskutēs par nodarbinātības jautājumiem | 29.04.2014.

Labklājības ministrijas (LM) parlamentārā sekretāre Ilona Jurševska otrdien un trešdien, 29.un 30.aprīlī, Atēnās (Grieķija) piedalīsies Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības un sociālās politikas ministru neformālajā sanāksmē, kurā diskutēs par Eiropa 2020 stratēģijas nodarbinātības un sociālo dimensiju.

Neformālās sanāksmes pirmajā dienā Grieķijas prezidentūra rīkos tikšanos ar Sociālo platformu (nevalstiskās organizācijas) un sociālajiem partneriem. Tās laikā Eiropas līmeņa nevalstiskās organizācijas un sociālie partneri tiks informēti par neformālās sanāksmes diskusiju tematiem.

30.aprīlī plānota ES dalībvalstu pārstāvju diskusija par Eiropa 2020 stratēģijas īstenošanas gaitā gūtajām mācībām un turpmāko stratēģijas virzību nodarbinātības un sociālās politikas jomās. LM parlamentārā sekretāre I.Jurševska piedalīsies diskusijā par darba tirgus reformām, informējot par mūsu valsts pieredzi ilgstošo bezdarbnieku aktivizācijas jomā. Saskaņā ar Latvijas pieredzi būtiski ir veikt vispārēju bez darba esošo cilvēku profilēšanu, lai saprastu patiesos iemeslus, kādēļ cilvēki ilgstoši ir bez darba. Tāpat I.Jurševska uzsvērs, ka darba tirgus politikas pasākumiem ir jāveic periodiski ietekmes novērtējumi un jāanalizē to ietekme uz konkrētām grupām.

Vienlaikus svarīgi ir stiprināt sadarbību starp publiskajiem nodarbinātības dienestiem, sociālajiem dienestiem un citiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem, lai bez darba esošajiem cilvēkiem piedāvātu integrētu un individualizētu pakalpojumu klāstu, kas palīdzēs viņam atgriezties darba vidē un uzlabot nodarbinātības spējas ilgtermiņā.

Jautājumā par dalībvalstu reformām algu noteikšanas un nodarbinātības aizsardzības regulējumā I.Jurševska uzsvērs, ka būtiski ir diskutēt par līdzsvarotu modeli katrā no ES dalībvalstīm. Pēc Latvijas domām, darba tirgus regulācijai jābūt tādai, lai darba tirgus darbotos iekļaujoši, nodrošinot ilgtspējīgu integrāciju darba tirgū.

Sanāksmes noslēgumā plānota diskusija par nedeklarētā darba novēršanu. Šajā diskusijā LM parlamentārā sekretāre uzsvērs, ka cīņa pret nedeklarēto darbu ir prioritārs jautājums mūsu valstī, kam pēdējos gados pievērsta liela uzmanība, īpaši risinot „aplokšņu algu" jautājumu.

Kā veiksmīgu Latvijas pieredzi I.Jurševska minēs „pirmās darba dienas" darba līgumu skaita būtisku samazinājumu, ieviešot prasību darbiniekus reģistrēt pirms darba uzsākšanas. Turklāt arī jaunu informēšanas iespēju (elektronisku un telefonisku) radīšana un popularizēšana ir bijusi veiksmīga. Vienlaikus jāņem vērā, ka katras valsts situācija ir atšķirīga un nedeklarētā darba izplatība atšķiras, tāpēc vienādi pasākumi nav piemēroti visām ES dalībvalstīm.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv