darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Starptautiskajā konferencē diskutēs par vardarbības pret sievietēm novēršanu | 14.05.2014.

Ceturtdien, 22.maijā, Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji piedalīsies starptautiskajā konferencē Novēršana, aizsardzība un reaģēšana uz vardarbību pret sievietēm: no normatīvajiem aktiem līdz to efektīvai izpilde, kas rīkota ar Somijas vēstniecības, Lielbritānijas vēstniecības un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja atbalstu. Pasākumā piedalīsies vairāki izcili eksperti no Somijas un Austrijas, kā arī Pasaules Veselības organizācijas, kas strādā ar vardarbības novēršanas jautājumiem.   

Konferences laikā eksperti pārrunās vardarbības pret sievietēm gadījumus, dalīsies pieredzē strādājot ar cietušajiem un vardarbības veicējiem, kā arī meklēs labākos iespējamos risinājumus šīs problēmas mazināšanai.

Konferencē uzstāsies nacionālo un starptautisko sieviešu cilvēktiesību aktīviste Austrijā un Eiropas tīkla par vardarbību pret sievietēm WAVE līdzdibinātāja Roza Logāra (Rosa Logar). Viņa ir piedalījusies Austrijas valdības darba grupā, kas izstrādāja normatīvo regulējumu, tādejādi Austrijai 1997.gadā kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kurā vardarbības ģimenē gadījumos dzīvesvieta ir jāpamet vardarbības veicējam, nevis cietušajam.

„Vardarbība pret sievietēm un bērniem ir ļoti satraucoša un postoša parādība mūsu sabiedrībā. Mājas ir vieta, kur ikvienam ir jājūtas droši. Kad kāds piedzīvo teroru mājās, sabiedrības pamati tiek izjaukti - vardarbība ģimenē ir draudi mūsu demokrātijai, mieram un drošībai. Tieši tāpēc pret to ir būtiski izturēties kā pret visas sabiedrības problēmu un, protams, nav pieņemami sieviešu un bērnu cilvēktiesību pārkāpumi mūsu sabiedrībā," atzīst Roza Logāra.

Konferencē uzstāsies vairāki eksperti no Somijas, piemēram, Lapzemes Universitātes krimināltiesību profesore Tertu Utriainena (Terttu Utriainenas), kuras pētniecības interešu sfēra ir seksuālas vardarbības pret sievietēm jautājumi, Somijas policijas virsniece Satu Veri (Satu Värri), galvenā padomnieka pienākumu izpildītāja krimināllietās par vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm, un Mika Varankivi (Mika Värränkivi) - eksperts vardarbības ģimenē gadījumu intervencē no nevalstiskās organizācijas Lyömätön linja, kas strādā ar agresīviem vīriešiem ar mērķi palīdzēt viņiem mainīt savu uzvedību.

Pasākumā piedalīsies arī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja eksperts, Frančesko Mitis (Francesco Mitis).

Tāpat konferencē piedalīsies labklājības ministrs Uldis Augulis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis, Somijas vēstniece Latvijā Pirko Hemeleinena (Pirkko Hämäläinen), Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstniece Latvijā Sēra Kaulija (Sarah Cowley), Tieslietu ministrijas valsts sekretāres vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina, kā arī citi Latvijas speciālisti.

Konferencē aicināti piedalīties Valsts un pašvaldību policijas darbinieki, veselības aprūpes speciālisti, sociālo pakalpojumu sniedzēji. Konferenci vadīs Gundega Tentere, Resursu centra sievietēm sabiedrisko attiecību speciāliste, savukārt konferences paneļdiskusijas vadīs Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme un Valsts policijas priekšnieka vietniece Renāte Fila.

Vardarbības pret sievietēm problēma ir ļoti aktuāla Eiropā, tostarp arī Latvijā - ES Pamattiesību aģentūras 2014.gadā publicētā pētījuma rezultāti liecina, ka no vardarbības ģimenē Latvijā katru dienu cieš vairāk nekā 100 sievietes.

Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka fiziska vai seksuāla vardarbība ir sabiedrības veselības problēma, kas ietekmē vairāk nekā trešdaļu sieviešu visā pasaulē, sasniedzot epidēmijas apmērus.

LM atgādina, lai mazinātu vardarbību un palīdzētu cietušajām personām, kopš 2014.gada 31.marta ir spēkā jaunie Civilprocesa likuma grozījumi, kas paredz, ka Latvijā ģimenes vardarbībā cietušie var saņemt tūlītēju policijas un tiesas aizsardzību, ja varmāka apdraud cietušā dzīvību, brīvību un veselību.

Konference norisināsies ceturtdien, 22.maijā, no plkst.9.00 līdz plkst.15.30 Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1.līnija 1.korp.2, Rīgā. Mediju pārstāvji ir aicināti pieteikties līdz š.g. 19.maijam, sazinoties ar Viktoriju Buraku, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālisti pa e-pastu: viktorija.buraka@lm.gov.lv.

Konferences programma pieejama šeitpdf.gif - 641 B  

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv